taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.38295
6.1086
1316.76
97378.58
228.112

Amerikan Vogue editöründen ırkçı poz

Amerikan Vogue dergisinin Brezilyalı Moda Editörü Donata Meirelles, 50'nci doğum gününü dört siyahi kadının arasında verdiği pozla kutlayınca, ırkçı tartışmalar da beraberinde geldi.

Haber Merkezi | 16.02.2019 - 18:13..
Whatsapp ile paylaş

qweqwe

Amerikan Vogue dergisinin Brezilyalı Moda Editörü Donata Meirelles, 50’nci doğum gününde verdiği sömürge dönemindeki efendi ve kölelerini çağrıştıran pozu nedeniyle, kendisine yöneltilen eleştiriler üzerine görevini bıraktı.

Tepki çeken fotoğrafta, Brezilyalı bir beyaz olan Meirelles, dört siyahi kadının arasında “tahta benzeyen” süslemeli bir sandalyede oturuyor.

Amerikan Vogue editöründen ırkçı poz

"SÖMÜRGECİLİĞİ ANDIRAN BİR KARE"

Marie Claire dergisinin yazarlarından Stephanie Ribeiro, Twitter mesajında "Siyah kadınlar, egzotik bir sahnenin objeleri olarak kullanıldı. Sömürgeciliği çağrıştıran ve o döneme öykünen bir sahne.Beyazların üstün olduğu, siyahların da aşağılandığı bir tasvir." dedi.

Amerikan Vogue editöründen ırkçı poz

Ünlü Brezilyalı şarkıcı Elza Soares de Instagram mesajında, "Hayatınızın mutlu bir anını renklendirmek için seçtiğiniz temayla, insanları ne kadar incitebileceğinizi düşünün. Onların anıları ve çektikleri sıkıntıları düşünün." dedi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir