Tıkanmış duş başlığı o iki malzeme ile temizleyin, saniyeler içinde nasıl açılıyor görün…
ensonhaber.com

Suların kireçli olması mutfak ve banyoda bulunan musluklarda tıkanma sorunu ile karşı karşıya kalmamıza neden oluyor. Çeşitli kimyasallar yardımıyla kireçten ne kadar arındırılmaya çalışılsa da istenilen sonuç çoğu zaman elde edilemiyor.

Özellikle de banyoda kireç nedeniyle meydana gelen tıkanmalar duş başlıklarından suyun az gelmesine ve duş alma kalitenizin bozulmasına neden olan en belirgin sebeplerin başında yer alıyor.

Kireçten tıkanan duş başlığını temizlemek ve eski performansına kavuşmasını sağlamak için ise çeşitli kimyasallar kullanılıyor. Ancak kullandığınız tüm kimyasalları rafa kaldıracak bu doğal yöntem sayesinde duş başlığınızda kireç yüzünden oluşan tıkanıklık saniyeler içinde çözülecek.

O iki malzeme ile tıkanıklığa son verin…

Duş başlığında meydana gelen tıkanıkları gidermek için bulunan çeşitli yöntemler arasında en etkilisi sirke ve su ile uygulayacağınız yöntemdir. Duş başlığınızın içinde oluşan kireç kalıntılarından kurtulmak için ihtiyacınız olan 3 bardak beyaz sirke ve 2 su bardağı su.

Bir kabın içerisinde 3 su bardağı sirke ile 2 su bardağı suyu karıştırın. Karışımı hazırladıktan sonra eski bir diş fırçası yardımıyla dış başlığınızın kireçli olan bölgelerini güzelce fırçalayın. Daha sonra hazırladığınız sirkeli karışımı bir poşetin içine koyarak duş başlığını da içerisine koyun.

Poşetin içerisinde bir saat kadar bekletin ve ardından çıkartarak sünger yardımıyla ovalayarak kireci yüzeyden temizleyin. İşlemin ardından duş başlığınızdaki kireçlerden nasıl arındığını görecek ve bu yöntemden bir daha vazgeçemeyeceksiniz.