Aydın Ünal kimdir

Aydın Ünal kimdir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Başbakanken konuşma metinlerini hazırlayan Aydın Ünal kimdir?

aydın-unal

Aydın Ünal, adını ilk olarak Ali Babacan’ın Hazineden Sorumlu Devlet Bakanlığı döneminde duyurdu. 40’lı yaşlarının başlangıcında olan Aydın Ünal, Cumhurbaşkanı Danışmanı olarak görev yapıyor.

HAK-İŞ SENDİKASI'NDAYDI

Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakan olduğu dönemde konuşma metinlerini yazmadan önce Ali Babacan’ın konuşma metinlerini kaleme alan Aydın Ünal’ın, öncesinde de Hak-İş Sendikası’nda benzer bir görevde bulunduğu ve iyi bir araştırmacı hatta sağ - sol fark etmeksizin siyasi söylemlere hâkim bir kişilik olduğu biliniyor.

ERDOĞAN'IN KONUŞMALARINI HAZIRLADI

Erdoğan'ın Başbakan olduğu dönemde, uzun süre konuşmalarını hazırlayan ekipte yer alan Aydın Ünal, yorgunluk ve sağlık gerekçesiyle görevden ayrıldı. Aydın Ünal'ın hazırladığı son konuşma ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Ekim'de AK Parti kongresinde yaptığı konuşmaydı.

Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı makamına gelmesiyle, Aydın Ünal da Cumhurbaşkanı Danışmanı olarak görevine başladı.

(Fotoğrafın sağında)

İstanbulda iş stresinden bunalan mühendis, Kazdağlarında dağ adamı olduAydında fırtına felaketi: 1 köy yerle bir olduAydında 46 iş yeri yangında kül olduAntalya’da bunalıma giren eski hostes polislere zor anlar yaşattı