Bülent Tüfenkçi kimdir

Bülent Tüfenkçi kimdir

Bülent Tüfenkçi, 65. Hükümetinde de yine Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak görev almaktadır.

f

BÜLENT TÜFENKÇİ KİMDİR?

1966 Yeşilyurt Malatya doğumludur. Ortaokul ve liseyi memleketi olan Yeşilyurt'ta Yeşilyurt İmam Hatip Lisesi'nde okumuştur. 1984 yılında ise üniversite eğitimi almıştır.

Üniversitede Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümünü bitirmiştir. Ardından da ticaret hukuku üzerine lisans eğitimi görmüştür. Tüfenkçi, 1991 yılında Malatya’da serbest avukatlık yapmaya başladı.

KARİYERİ

2011 – 2015 yılları arasında Adalet ve Kalkınma Partisi'nde Malatya İl Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan seçimlerde Malatya Milletvekili olarak meclise girmiştir. 1 Kasım'da yapılan erken seçimlerde yine Malatya milletvekili olarak seçilmiiştir. 24 kasım 2015 yılında kurulan 64. Hükümette açıklanan kabinede Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görevine getirilmişitir. Tüfenkçi, günümüz 65. Hükümetinde de yine Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak görev almaktadır.

Bülent Ersoy canlı yayında davulcu Ahmet İzgiyle kavga ettiTahliye olan orkestra üyelerinden Bülent Ersoya suçlamaBülent Arınçın açıklamaları Kemal Kılıçdaroğluna sorulduBülent Arınç: CHPnin oyları artıyor, artacak