Demet Evgar kimdir

Demet Evgar kimdir

Hayran Kitlesini '1 Kadın 1 Erkek'le yakalayan Demet Evgar'ı daha yakından tanıyalım.

1

19 Mayıs 1980 tarihinde Manisa'da kalabalık bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi ve aynı şehirde büyüdü. Demet Evgar, Yiğit adında bir erkek kardeşe sahip.  Erkek kardeşiyle aynı evde yaşıyor.

EĞİTİMİ

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Konservatuvar eğitimi sırasında arkadaşlarıyla Tiyatro 'Kılçık' adında bir topluluk kurdu. Bu toplulukta oyuncu ve oyun yazarı olarak çalıştı. Kenter Tiyatrosu’nda ‘Aşk Çemberi’ adlı oyunda ve “Tiyatro Kılçık”ta “Takanlar ve Takılanlar” ve “Ayşegül Hindistan’da” adlı oyunlarda rol aldı.

ÖDÜLLERİ

Gece Mevsimi”ndeki rolüyle Afife Jaleve VI. Lions Tiyatro Ödüllerinde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu”, GSÜ 2006“En İyi Kadın Oyuncu” ödüllerini aldı.“Anna Karenina”daki performansıyla12’nci Sadri Alışık Ödülleri’nde “En Başaralı Yardımcı Kadın Oyuncu” seçildi.

TV KARİYERİ

“Aslı ile Kerem”, “Bütün Çocuklarım” ve “Emret Komutanım” adlı televizyon dizilerinin yanı sıra “Banyo”, "Beyza’nın Kadınları" isimli sinema filmlerinde oynadı. 2007'de, Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda sahnelenen "Rock Müzikalleri'nde" rol aldı. 2009'da Mahsun Kırmızıgül'ün 'Güneşi Gördüm' filminde Havar karakterini canlandırdı. 2010 yılında ise 'Yahşi Batı' filminde Cem Yılmaz ve Ozan Güven ile başrolleri paylaşmıştır. Hemen ardından 'Vay Arkadaş' filminde Mete Horozoğlu, Ali Atay ve Fırat Tanış ile birlikte oynamıştır. İlk olarak Türkmax'te yayınlanmakta olan, ardından Star TV'ye geçen '1 Erkek, 1 Kadı'n adlı televizyon dizisinde "Zeynep Yıldırım" karakterini canlandırmaktadır.

6 aylık hamile Demet Evgar’dan kına gecesiDemet Evgarın anneliğe geçiş kutlamasıSerkan Keskin, Demet Evgarın karnını öptüOyuncu Demet Evgar, BM Kadın Birimi Türkiyenin iyi niyet elçisi oldu