Ertuğrul Özkök kimdir

Ertuğrul Özkök kimdir

Hürriyet'in 20 yıl boyunca genel yayın yönetmenliğini yapmış gazeteci.

Ertuğrul Özkök, genel yayın yönetmenliğini 20 yıl boyunca sürdürdüğü Hürriyet Gazetesi'nde, görevi Enis Berberoğlu'na bıraktıktan sonra yazar olarak çalışmaktadır. 1947 yılında doğan Özkök, Doğan Yayın Holding yönetim kurulu üyesi ve yürütme konseyi başkan yardımcılığı görevini de yürütmektedir. Ayrıca da akademisyendir. (Sosyoloji)

FRANSA'DA DOKTORA YAPTI

Ertuğrul Özkök'ün babası Bulgaristanın Kırcali vilayetinde doğmuştur. İzmir'e mübadele sonrası göç etmiştirler ailece. İzmir Namık Kemal Lisesi ve Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın ve Yayın Yüksekokulu'nda okuyan Özkök, bir yıl TRT'de muhabir olarak çalıştı ardından Fransa'da İletişim Bilimleri'nde doktora yaptı.

Hacettepe Üniversitesi'nde 1986 yılına kadar öğretim üyesi görevini üstlendikten sonra, Hürriyet Gazetesi'nde çalışmaya başladı. Hürriyet Gazetesi genel yayın yönetmeni olarak 20 yıl görev yaptıktan sonra bu görevi 29 Aralık 2009 tarihinde bıraktı.

Şimdilerde yine Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yapmaktadır. 

Ertuğrul Özkökten Cem Yılmaz ve Aleyna Tilki itirafıErtuğrul Özkök Türkiyenin Filistine desteğini eleştirdiErtuğrul Özkök Suriye için Erdoğana destek istediBakan Bekir Bozdağdan Ertuğrul Özköke tepki