Fadime Özkan kimdir

Fadime Özkan kimdir

Gazeteci ve yazar Fadime Özkan kimdir?

Fadime Özkan

Fadime Özkan, 1971 yılında Eskişehir'de dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve liseyi Eskişehir’de tamamlayan Özkan, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde “İletişim Bilimleri” dalında yüksek lisans tezini tamamladı. 1997 yılında "Popüler Kültürün Özel TV Kanallarının Haber Bültenlerine Etkisi" başlıklı teziyle de Prof. Dr. Ünsal Oskay’ın danışmanlığında master derecesi aldı.

KARİYERİ

Kanal 7’de yapımcı-yönetmen olarak çalışma hayatına başladı. Üç yıl boyunca haber, medya ve kültür sanat programlarını hazırlayan Özkan, 1999 yılında girdiği Yeni Şafak gazetesinde kültür-sanat editörlüğü ve yazarlığı yaptı. Büyük bir çıkış yaptıktan sonra, Yeni Şafak gazetesinden Star gazetesine transfer oldu. 2006 yılında beri Star gazetesinin bünyesi altında gazetecilik faaliyetlerini sürdürmektedir.

3 Nisan 2013 tarihinde Hükümet tarafından oluşturulan 63 kişilik Akil İnsanlar Heyeti’ne İç Anadolu Bölgesinden girmiştir.

KİTAPLARI

-Yemenimde Hare Var (40 kadın ile başörtüsü sorununu ve olası çözüm yollarını içerir)

-Kadın Oradaydı (12 kadın yazar, örnek olmuş 12 kadını anlatır)

-Kral Şeffaf

-Dil Yarası

Ali Koç ile Ufuk Özkan arasındaki diyalogÖzkan Uğurdan tek kişilik performansTuncay Özkan, Necmettin Erbakanla olan anısını ağlayarak anlattıKonya Valisi Özkan sağlık çalışanlarına başarı belgesi verdi