Faruk Çelik kimdir

Faruk Çelik kimdir

65. Hükümette Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak görevlendirilen Faruk Çelik kimdir?

FARUK ÇELİK KİMDİR?

17 Ocak 1957 Artvin'in Yusufeli ilçesinde doğmuştur. Çelik, çocuk yaşlardan itibaren çalışmaya başlamıştır. Bursa Uludağ Üniversitesi'nden mezundur. Daha sonra Yıldız Üniversitesi'ne bağlı olan Kocaeli İşletme Enstitüsü'nde 2 yıl olmak üzere iletme üzerine eğitim görmüştür.

Çelik,  siyaset kariyerinden önce lise öğretmenliği, köşe yazarlığı, serbest tüccarlık ve hatta yerel bir gazeteye sahiplik bile yapmıştır. Kendisi evli ve 4 çocuk sahibidir.

KARİYERİ

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kurucu üyelerindendir. 60. Hükümette Çalışma ve Sosyal  Güvenlik Bakanı olarak görev yapmıştır. 1 Mayıs 2009 yılında kabinede yapılan değişiklik sonucunda Devlet Bakanı olarak görev almıştır. Çelik, Bursa ve Şanlıurfa illerinin milletvekilliğini yapmıştır.

61. Hükümette açıklanan kabinede ise tekrar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görev almıştır. Kendisi günümüz hükümetinde açıklanan kabinede ise Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı oarak görev almaktadır.

Faruk Çelikten MHPnin koalisyon iddiasına yanıt Bakan Faruk Çelikin korku dolu anları Faruk Çelik: Et fiyatı düşmezse biz de market açarız Bakan Faruk Çelik et fiyatlarını açıkladı