Fatih Altaylı kimdir

Fatih Altaylı kimdir

Türk gazeteci, sunucu ve köşe yazarı.

Fatih Altaylı 1963 yılında  Van'da dünyaya geldi. Galatasaray Lisesi mezunudur. Gazeteciliğe, 1982 yılında Cumhuriyet Gazetesi'nde spor muhabirliği yaparak başlayan Fatih Altaylı; 1986 yılında Güneş Gazetesi'ne geçti. Gazetenin 1992 yılında kapanmasıyla işsiz kaldı. 1993 yılında özel bir radyo olan Best FM'i kurdu. 1995 yılında Best FM'i satıp Kanal D'ye geçti ve Teke Tek programına başladı. Ardından Kanal D'den ayrıldıktan sonra Show TV'ye geçti. Show TV ve Show Radyo'da radyo yayınlarını 1 yıl kadar devam ettirdi. Aynı yıl içinde Show TV'nin haber editörü oldu. 1996 yılında Show TV'den ayrıldıktan sonra Kanal D'ye geri dönüp Doğan Yayın Grubu'nda çalışmaya başladı.

Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaparken aynı zamanda Radyo D'nin Genel Koordinatörlüğü'nü üstlendi. 2002 yılında Kanal D'nin Haber Genel Yayın Yönetmenliği'ne atandı. Galatasaray Spor Kulübü'nde asbaşkanlık yaptı. 2005 yılında Kanal D'den ve Hürriyetten ayrıldıktan sonra atv ve Sabah'a geçti. Sabah'ta Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirildi. TİKAD'ın ve Avrupa Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa verdiği "Eğitime Katkı Onur Ödülü"nü almayı başarmıştır. "Haydi Kızlar Okula", "Sürekli aydınlık için bir dakika karanlık" ve "Temiz İnternet" kampanyalarının mimarlarındandır. Nisan 2007'de TMSF yönetiminin Sabah'a el koymasının ardından, gazetenin Turkuvaz Grubu'na satıldığı gün, grubun sahibi Ahmet Çalık'a istifasını sunmuştur. Bir süre kendi sitesinde yazılarına devam etmiş, 2008 yılında Kanal 1 televizyonu ana haber bültenini de sunmuştur. 2009 yılından beri eski patronu Turgay Ciner'in kurduğu Habertürk Gazetesi'nde Genel Yayın Yönetmenliği yapmaktadır. Evli olan Fatih Altaylı'nın bir tanede kız çocuğu vardır.

Ali Babacan Fatih Altaylının sorularını yanıtlıyorFatih Altaylı izleyicisinden gelen mesaja çok kızdıFatih Altaylının İstanbula proje önerisi seks siteleriFatih Altaylı hakaret ettiği polisten özür diledi