Füsun İhsanoğlu kimdir

Füsun İhsanoğlu kimdir

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun eşi Füsun İhsanoğlu kimdir?

fusun-ihsanoglu

Füsun İhsanoğlu Ankara'da 26 Aralık 1951 yılında doğdu. Kalabalık bir ailede büyüdü. 2 kız 2 erkek olan kardeşler arasında Füsun İhsanoğlu, ailenin en büyük kardeşi.

ECZACILIK BÖLÜMÜNÜ BİTİRDİ

Toplam 10 kuzeni olan Füsun İhsanoğlu'nun çocukluğu bir aile apartmanında geçti. Mahalle İlkokulu olan Kavaklıdere ilkokulunu bitirdi. Mimar Sinan ortaokulunu bitirip Ankara Kız Lisesi'nde eğitimini tamamladı. Üniversite olarak da Anadolu Eczalık (Gazi Eczacılık) bölümünü bitirdi. Babası Isparlı annesi ise Yozgatlıdır.

1971 YILINDA EKMELEDDİN İHSANOĞLU İLE EVLENDİ

1971 yılında, 19 yaşında iken Ekmeleddin İhsanoğlu ile dünya evine girdiler. Üniversiteyi bitirdikten sonra Ankara Doğum Evinde Hormon Labaratuarında çalıştı. İstanbul'a geldiğinde Cerrah Paşa Hormon Labaratuarında işine devam etti. Çalışma hayatı zorluğundan işi bırakıp emekliliğini tamamlayıp emekli oldu.

Kemaliye, yaz aylarında ilçe nüfusunun 10 katı ziyaretçi ağırlıyorOrtaylıdan sağlık çalışanlarına: Allahın bir lütfusunuzNüfusunun bin katı turist ağırlayan belde Kütüphanenin okuyucu sayısı kent nüfusunu aştı