Gökhan Çetinsaya kimdir

Gökhan Çetinsaya kimdir

Akademi Dünyası ve Yüksek Öğretimden Sorumlu Başbakanlık Başmüşavirliği görevine getirilen Gökhan Çetinsaya kimdir?

gökhan

1964 yılında İstanbul'da doğan Çetinsaya, Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi sonrası Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden 1985'te mezun oldu. Yüksek lisansını aynı fakültede 1988 yılında tamamladı.

2005'TE PROFESÖR OLDU

Daha sonra Manchester Üniversitesi Orta Doğu Araştırmaları Bölümünden doktora unvanını aldı. 1995 ve 2001 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi'nde önce yardımcı doçent sıfatıyla, daha sonra doçent sıfatıyla Kamu Yönetimi Bölümü 'nde görev yaptı. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi'ne geçerek İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü'nde dersler verdi. 2005 yılında burada profesör oldu.

ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ'NİN REKTÖRLÜĞÜNÜ ÜSTLENDİ

Çetinsaya, 2008 yılında kurulan İstanbul Şehir Üniversitesi'nin rektörlük görevini üstlendi. 11 Aralık 2011'de Yusuf Ziya Özcan'ın görev süresinin sona ermesiyle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Yükseköğretim Kurulu üyeliği ve başkanlığına atandı. Ertesi gün görevi Özcan'dan devraldı.

Gökhan Çetinsaya evli ve 2 çocuk babasıdır.

Gökhan Göz havaya ateş açtıGökhan Göz, Fatoş Yellilere ait eşyaları yaktıGökhan Özoğuzdan Hülya Avşara simit eleştirisiGökhan Saki, James McSweeneyi nakavt etti