Halil Sezai Kimdir

Halil Sezai Kimdir

İsyan şarkısı ile ünlenen Halil Sezai kimdir?

halil sezai

Halil Sezai adıyla meşhur olan şarkıcının asıl adı Halil Sezai Paracıkoğlu'dur.  16 Ağustos 1979 tarihinde Eskişehir‘de doğdu. Babasının ailesi Bulgaristan’ın Pazarcık ilinin Paracık köyünden olup, soyadını buradan almaktadır. Eskişehir Atatürk Lisesi’nden ve 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü’nden mezun olmuştur.

'EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN SANATÇI' ÖDÜLÜNÜ ALDI

İsyan şarkısı ile ünlenen şarkıcı, 2011 yılında Seni Beklerken isimli ilk albümü piyasaya çıkmıştır. 2011 yılında vizyona giren İncir Reçeli filmi ile oyunculuğunu bir kez daha kanıtlamıştır. 2012 yılında Her Neyse (feat.Serhat Karayiğit) isimli şarkısı ve Seni Beklemek isimli çalışmaları yapmıştır. 2012 yılında Kral Tv Müzik Ödüllerinde ‘En İyi Çıkış Yapan Sanatçı’ ödülünü almıştır. 2013 yılında Ey Aşk isimli ikinci solo albümünü tamamlayarak sevenlerinin beğenisine sundu. 2014 yılında vizyona girmesi beklenen ve yapımcılığını üstlendiği “Çilek” filminin çekimlerini Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde sürdürmektedir. Çok sayıda Dizide, tiyatro oyununda ve klipte oynamıştır. Badem grubunun Kalpsiz ve Bulutsuzluk Özlemi’nin Rüzgar kliplerinde rol almıştır.

Londrada binlerce kişi hayat pahalılığına karşı yürüdüCumhurbaşkanı Erdoğan: Hayat pahalılığı ve enflasyon sorununu çözeceğizAltıntop kardeşlerin unutulmaz röportajı: Ben zaten Halilİbrahim Halil Oral, Alevilerle ilgili ifadeleri nedeniyle özür diledi