Haşmet Babaoğlu kimdir

Haşmet Babaoğlu kimdir

Sabah Gazetesi yazarı Haşmet Babaoğlu kimdir?

Haşmet BabaoğluHaşmet Babaoğlu, 8 Mayıs 1955 yılında Bursa’da dünyaya geldi. Çok küçük yaşlarındayken İstanbul’a taşındı ve çocukluğuyla gençliğini İstanbul’da yaşadı.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede Siyaset Sosyolojisi yüksek lisansı yaptı. Okuldan mezun olduktan sonra, bir müddet ansiklopedilere yazdığı telifli yazılardan gelen parayla geçimini sağladı.

Yazılarını birçok kişiye ulaştırma fırsatı “Nokta” dergisiyle başladı. İlk futbol yazılarını “Yeni Yüzyıl Gazetesi” adlı gazetede yazdı. Dergilerde, gazetelerde editörlük ve köşe yazarlığı yaptı.

Köşe yazarlığının yanı sıra NTV'de yayınlanan "90 Dakika" ve ATV’de yayınlanan "Yaşamdan Dakikalar" adlı söyleşi programında yorumculuk yaptı.

Şu sıralar aktif olarak Sabah köşe yazarlığı, Selahattin Yusuf ev İsmail Kılıçarslan ile birlikte TVNET kanalında “Bize Müsaade” adlı programı yapmaktadır.

KİTAPLARI

-Herkes Birbirine Sevgi Herkese Karşı (1998)

-Bekle Beni Gelmeyeceğim (2001)

-Rüyalarını Ver Bana (2003)

-Haydi Kıralım Hayallerimizi (2004)

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Haşmetin ölümüHaşmet ve Pakize ile Balıkesir yolculuğuHaşmet Babaoğlu: Kaçmak KavramıBabaoğlu: Kaçtığın zaman kendine gidiyorsun