Hayati Yazıcı kimdir

Hayati Yazıcı kimdir

Hayati Yazıcı kimdir

Hayati Yazıcı, 23 Mayıs 1952'de Rize Çayeli'nde doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Fatma'dır. Hukukçu; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Kamu hukuku yüksek lisansı yaptı. 1976 yılında hâkim adayı olarak İstanbul Adliyesinde kamu görevine başladı.

TOPLUMSAL ÇALIŞMALARDA YER ALDI

Sırasıyla Çayırlı, Mihallıççık ve Kargı Hâkimliklerinde bulundu. 1984 yılı sonunda kamudan ayrılarak İstanbul Barosu'na kayıtlı avukat olarak serbest çalışmaya başladı. Çeşitli dernek, vakıf ve siyasi partilerde üye ve yönetici olarak toplumsal çalışmalar içinde yer aldı.

YENİ KABİNEDE GÖREVİNDEN ALINDI

AK Parti Kurucu Üyesi oldu. Genel Başkan Avukatı ve Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı. 22 ve 23. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. 60. Hükümette Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı ile Devlet Bakanlığı görevlerini yaptı. 61. Hükümette Gümrük ve Ticaret Bakanı olmuştu. Evli ve 2 çocuk babası olan Yazıcı, Başbakan Davutoğlu'nun kurduğu 62. hükümetinde görevinden alındı.

Yangında pencereden atlayan kadın hayatını kaybettiAlanyadaki gencin hayatını kaybettiği kazanın görüntüleriManisada yangın söndürme göletine giren ikiz kardeşler hayatını kaybettiBursada astsubayın hayatını kaybettiği kaza