James Rodriguez kimdir

James Rodriguez kimdir

Kolombiya'nın yıldız futbolcusu James Rodriguez kimdir

j

KOLOMBİYA ASILLI FUTBOLCU

James Rodriguez 1991 yılında Kolombiya'da dünyaya geldi. Futbola 1995 yılında Envigado takımında oynayan James, 2006 yılında profesyonel sözleşme imzaladı. İlk resmi maçına ise 14 yaşında çıkmıştır. Bu takım ile 55 maça çıkan oyuncu 20 gol attı.

BANFIELD TAKIMI

1 Ocak 2007 tarihinde 2.5 milyon €(euro) karşılığında Banfield takımına transfer oldu.İlk senesinde u20 takımında oynayan James,oradan A takıma kadar yükseldi

17 yaşında Banfield'a transfer olmuş ve Arjantin liginde forma giyen en genç oyuncu unvanını almıştır. Bu takımda 3 sezonda 42 maça çıkıp 5 gol attı ve bir çok Scout'un ilgisini çekti.

PORTO

2010 yılında Banfield'dan Porto'ya 5.1 milyon euro karşılığında 4 yıllığına transfer olan, serbest kalma bedeli olarak 30 milyon euro belirlenmiştir.

AS MONACO

2013 yılında ise Joao Moutinho, Eric Abidal, Ricardo Carvalho ve Radamel Falcao gibi isimleri kadrosuna katan AS Monaco'ya transfer olmuştur. İlk sezonunda ligde 34 maça çıkıp 9 gol atmıştır.

James Webb Uzay Teleskobu Ariane 5 roketiyle fırlatıldıGökhan Saki, James McSweeneyi nakavt ettiReal Madridli Rodriguez, seyahat özlemini koşu bandıyla giderdiJames Jeffrey İdlib için Ankaraya geldi