Kenan İmirzalıoğlu kimdir

Kenan İmirzalıoğlu kimdir

Türk model, dizi ve sinema oyuncusu.

Kenan İmirzalıoğlu 12 Haziran 1974 yılında Balâ ilçesine bağlı Üçem köyünde doğdu. 12 yaşına kadar köyde yaşadı fakat orta ve lise öğrenimini Ankara’da teyzesinin yanında tamamladı. Üniversite eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü'nde tamamladı. 

1997 yılında katıldığı Best Model of Turkey'nin elemelerinde 4000 kişinin arasından ilk 20'ye girmeyi başarmış, sonra da Türkiye Finalinde birinci seçilmiştir. Daha sonra Best Model of The World'e katılmış ve burada birinci olmuştur.  Best Model of The World'de birinci olmayı başarın ilk Türk erkeğidir. Deli Yürek'de canlandırdığı Yusuf Miroğlu karakteriyle Türkiye'de kendisini tanımayan kalmadı. İlk sinema filmi Yazı Tura adlı filmdir. Acı Hayat dizisinde Selin Demiratar ile başrol paylaşmış ve bu dizi Türkiye'de reyting rekorları kırmıştır.. 2008 yılında Kabadayı adlı filmde Şener Şen ve Aslı Tandoğan ile başrol oynamıştır. Son Osmanlı Yandım Ali adlı filmde ise Cansu Dere ile başrol paylaşmıştır. 2009 yılında  ekranlara merhaba diyen Ezel dizisinde Cansu Dere, Yiğit Özşener, Barış Falay, Berrak Tüzünataç, Tuncel Kurtiz ve Haluk Bilginer ile başrol paylaşmıştır. 2012'de Tuğçe Kazaz ile Başrollerini paylaştığı Uzun Hikaye adlı sinema filminde oynamıştır. 2012 de başlayan Karadayı adlı dizide Bergüzar Korel ile başrol oynamakta ve halen devam eden dizide Mahir Kara karakterini canlandırmaktadır. Bu dizide oynamak için 4.000.000$  alan Kenan İmirzalıoğlu Türkiye'de bir dizi oyuncusu için en yüksek ücreti aldı.

 

Kenan İmirzalıoğlu, Eren Bülbülle ilgili soruda duygulandıKenan İmirzalıoğlunun Ezeldeki kamera arkası görüntüleriBeren Saat-Kenan Doğulu çifti İngiliz Ticaret Odası’nın yaz partisine katıldıKadın sürücüler, Kenan İmirzalıoğlunu azarladı