Lütfi Elvan kimdir

Lütfi Elvan kimdir

Lütfi Elvan 65. Hükümette Kalkınma Bakanı olarak görev almaktadır.

LÜTFİ ELVAN KİMDİR?

12 mart 1962 Karaman doğumludur. İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi'ni bitirmiştir. Ardından da Leeds Üniversitesin'de eğitim alarak Amerika Birleşik Devletleri Delaware  Üniversitesi'nde ekonomi dalında yüksek lisansını tamamlamıştır.

Etibank’ta mühendis olarak göreve başladı. Burada çeşitli görevlerde bulunduktan sonra müsteşar yardımcılığına getirlidi. Kendisi evli ve 2 çocuk babasıdır. Aynı zamanda iyi derecede İngilizce bilmektedir.

KARİYERİ

23. ve 24. Dönem Karaman, 25. Dönem Antalya ve 26. Dönem Mersin Milletvekili'dir. 25 Aralık 2013 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne milletvekili olarak aday gösterilen Binali Yıldırım’ın yerine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevine getirildi.

24 kasım 2015 yılında kurulan 64. Hükümet'te Reform ve Yatırımlardan Sorumlu Başbakan Yardımcısı olarak atanmıştır. 24 Mayıs'ta Binali Yıldırım tarafından kurulan 65. Hükümette ise Kalkınma Bakanı olarak görev almaktadır.

Lütfi Elvan ile Nureddin Nebati arasında devir teslim töreniLütfi Elvandan enflasyon ve döviz kuru değerlendirmesiLütfi Elvandan hazine destekli kredi kullanan esnafa müjdeLütfi Elvan: Hükümetin yüksek döviz kuru hedeflediği yorumu doğru değil