Mustafa Elitaş kimdir

Mustafa Elitaş kimdir

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş kimdir?

mustafa elitaş

Mustafa Elitaş, 1957 yılında Kayseri’de dünyaya geldi. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Nuriye'dir. İlk, Orta ve Lise Öğrenimini Kayseri’de tamamladıktan sonra, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü’nden mezun oldu.

Bir firmada Öğrencilik dönemindeyken 2 yıl muhasebe ve pazarlama biriminde çalıştı. 1983-2000 yılları arasında özel bir şirkette genel müdür ve yönetim kurulu başkanlığı yaptı. 2001 yılından sonra kendi işyerini kurup çalıştı.

SİYASİ KARİYERİ

1994 yılında Anavatan Partisi’nden Belediye Başkanlığı için aday oldu. Türkiye İhracatlar Meclisi’nde, Elif TV yönetim kurulunda, Sanayiciler Derneği, Mülkiyeler Birliği, Huzur Evi Derneği, Sanayi Odası, KAYSİAD gibi pekçok dernek ve kuruluşun yönetim üyeliklerinde bulundu.  TBMM 22., 23. ve 24. Dönem Kayseri Milletvekilliği yaptı. Halen Akdeniz İhracatlar Birliği Başkan Vekili ve Sanayi Odası Meclis Üyesidir.

Aynı zaman da Ak Parti Başkan Vekilleri olan Elitaş, evli ve üç çocuk babasıdır.

Şehit Uzman Onbaşı Mustafa Demir toprağa verildiMustafa Varank: Mandacı zihniyet, bu ülkeye 94 yıl piyade tüfeği yaptırmadıMustafa Varank: Çanakkalede 80-100 milyar dolarlık altın ve gümüş yatıyorMustafa Şentoptan üniversite tercihi yapacak öğrencilere mesaj