Özge Özpirinçci kimdir

Özge Özpirinçci kimdir

Ünlü dizi, sinema ve reklam oyuncusu Özge Özpirinçci kimdir?

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1 Nisan 1986 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Lise eğitiminde AFS değişim programı ile bir yıl Amerika Birleşik Devletleri'nde okuduktan sonra, Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri bölümünden mezun oldu.

OYUNCULUK KARİYERİ

İlk oyunculuk deneyimini 2007 yılında yayınlanan “Cesaretin Var mı Aşka” adlı diziyle yaşadı. Daha sonra “Kavak Yelleri, Melekler Korusun, Deli Saraylı, Al Yazmalım, Ağır Roman Yeni Dünya, Tatar Ramazan, Aramızda Kalsın” dizilerinde rol aldı.

Dizilerin yanında “Veda, Anadolu Kartalları, Karışık Kaset, Kayıp” sinema filmlerinde oynadı. Ayrıca “Toplu Hayat” isimli televizyon programının sundu.

Oynadığı reklam filmleri ise “Eti Browni, Cornetto, Coca-Cola, Turkcell, Vestel ve Coca-Cola Zero”dur.

ÖZEL HAYATI

5 yıldır birlikte olduğu Engin Altan Düzyatan ile 12 Nisan 2013 tarihinde nişanlandı. Ancak aynı yıl karşılıklı ve ani bir kararla ayrıldılar. Düzyatan'dan ayrıldıktan sonra beraber olduğu meslektaşı Burak Yamantürk'le aşk yaşıyor.

Özge Özpirinçci’nin yeğenine şiddet uygulayan bakıcıya hapis istemiÖzge Özpirinçci yeminini bozup et yediÖzge Özpirinçci montajla kedicik olduÖzge Özpirinçci fotoğraflarıyla büyüledi