Rafet El Roman kimdir

Rafet El Roman kimdir

7 yaşına kadar ailesinden ayrı büyüdü.

Rafet El Roman 25 Ağustos 1968 tarihidne dünyaya geldi. Annesi ve babası almnayaya çalışmaya gidince El Roman'da 7 yaşına kadar Uzunköprü Ömerbey köyünde anneannesi ile birlikte yaşadı. Birinci sınıfı köyde okuduktan sonra Almanya'ya ailesinin yanına gitti. Öğrenimini Almanya’da tamamlayan Rafet El Roman, on altı yaşında şarkı sözleri yazıp beste yapmaya başladı.

İlk sahne çalışmalarına 1988 yılında başladı. 1992 yılında Saarlaendischer Rundfunk Radio Kurumu tarafından Almanya'da "Yılın En İyi Yeteneği" seçildi. 1994 yılında Frankfurt Kültür Festivali'nde Media Artist Award – Medya Sanat Ödülü aldı. 1995 yılında ülkeye geri dönerek ilk solo albümünü çıkardı. 1997 yılında En Güzel Günler Senin Olsun adıyla ikinci albümünü çıkardı. 1998′de Avrupa'da ilk solo albümü piyasaya çıktı. 1998 yılında Propaganda filmi ile Kemal Sunal, Metin Akpınar gibi oyuncularla birlikte başrolde oynadı. 1999'da Hayat Hüzünlü adlı üçüncü albümüyle yine büyük bir başarı yakaladı. 2000 yılında ikinci sinema filmi olan Dar Alanda Kısa Paslaşmalar adlı sinema filminde Müjde Ar ile birlikte başrolde oynadı. Hayatı sinema ve müzik üzerine kurulan Rafet El Roman'ın en büyük hayali, senaristliğini ve yönetmenliğini yapacağı bir film projesini hayata geçirmek. 2001 yılında Hanımeli adlı dördüncü albümünü çıkardı. 2002 yılında, beşinci albümü 5 NR Aşk adlı albümünü hayranlarının beğenisine sundu. 2004 yılının yaz aylarında, Sürgün adlı altıncı albümünü yaptı ve bu albümle çok büyük bir satış grafiği yakaladı. Onuncu sanat yılı olan  2005 yılında, Kalbimin Sultanı adlı yedinci albümü. Müyap tarafından "Yılın En Çok Satan Albümü"  ödülünü, "Altın Kelebek" ve "Popsav" tarafından da "Yılın En Başarılı Pop Sanatçısı" ödüllerini aldı. 2006 Gönül Yarası albümü çıktı, bu albümü ile de başarısını devam ettiren Rafet El Roman, Müyap tarafından "Altın Ödül"e layık görüldü. 2008 yılına Bir Roman Gibi adlı albümünü piyasaya süren Rafet El Roman büyük başarı topladı. Aynı albümde Yusuf Güney'le seslendirdiği "Aşk-ı Virane" parçasıyla Kral TV Müzik Ödülleri'nde "Yılın En İyi Şarkıcısı" ödülünü de kazandı. 2011 yılında ise Rafet El Roman, Sevgiye Zaman Ver adlı albümünü piyasaya çıkarmıştır.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin yeni ağası belirlendiAvustralya’da sel: Binlerce kişi için tahliye emri verildiBodrumda vatandaşların belediyeye su isyanıLilleden Romaya Transfer Olan Zeki Çelik İtalyada