Rasim Ozan Kütahyalı kimdir

Rasim Ozan Kütahyalı kimdir

Televizyoncu ve spor yorumcusu Rasim Ozan Kütahyalı kimdir?

r

Rasim Ozan Kütahyalı, Türk köşe yazarı ve televizyoncu. Eski Taraf gazetesi yazarıdır. Halen Takvim ve Sabah gazetesinin Pazar ekinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

1981 yılında İzmir’de doğdu. Eğitim hayatı ve çocukluğu İzmir’de geçti. Büyük dedesi Kütahya'dan İzmir'e geldi. Babası mühendis, annesi öğretmen. İzmir 60.Yıl Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul’da Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okudu ancak 2.sınıftan ayrılarak yarım bıraktı.

SİNAN ÇETİN'LE ÇALIŞTI

2002 yılında Sinan Çetin'le tanıştı. Bu tanışmanın ardından Sinan Çetin'in yapım şirketi Plato Film'de çalışmaya başladı. Sinan Çetin'in firması Plato Film'de metin yazarlığı ve kast direktörlüğü yaptı.

Amcası Önder Kütahyalı, uzun yıllar Cumhuriyet gazetesinde müzik yazarlığı yapmıştır. Basında yayınlanan ilk yazısı 12 Kasım 2007’de çıktı. “Taraf” gazetesinin yorum sayfasına yazılar göndermeye başladı. Yazıları bir süre sonra oldukça ses getirdi ve Taraf'tan köşe yazarlığı teklifi aldı. Bu teklifi kabul eden Kütahyalı, 10 Ağustos 2008'ten itibaren Taraf gazetesinde yazmaya başladı.

GAZETECİ NAGEHAN ALÇI İLE EVLENDİ

10 Ağustos 2008’den itibaren Taraf gazetesi yazarı oldu ve daha sonra 2011 yılının Haziran ayına kadar Taraf gazetesi yazarlığı yaptı. 2011 yılının Haziran ayında Takvim gazetesinde köşe yazarlığına geçti, 2013 yılının Haziran ayında Sabah gazetesinin Pazar ekinde köşe yazarlığı yapmak üzere yer değiştirdi. Aralık 2008'den Nisan 2009 tarihine kadar Kanal T'de ana haber yorumculuğu yaptı ve aynı kanalda Mahmut Övür ile birlikte Politik Performans programını sundu. Nisan 2009 tarihinde Kanal T'den ayrıldı ve yayın danışmanı olarak CNN Türk'te çalışmaya başladı. “Reha Muhtar ile Çok Farklı” programının danışmanlığını yaptı. Kanaltürk'te yayınlanan Aralık 2009'dan itibaren Ters Cephe ve Mayıs 2010'dan itibaren de Beyaz TV'de yayınlanan Dinamit ve Derin Futbol programlarında yorumculuk ve Takvim ve Sabah gazetesinin Pazar ekinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Rasim Ozan Kütahyalı, gazeteci Nagehan Alçı ile evli. Çift isimleri Betül Yasemin ve Ayşe Ela olan ikiz kız çocuğu sahibi.

Amerikalı müzisyen, Türk ozanlarının eserlerini İngilizce seslendiriyorRasim Ozan: Bundan sonra adı İmparaTorrentRasim Öztekin mezarı başında anıldıRasim Ozan Kütahyalı: Zelenskiy, Şahan gibi yalaka bir komedyen değil