Recep Akdağ kimdir?

Recep Akdağ kimdir?

Akdağ, 65. Hükümette açıklanan kabinede Sağlık Bakanı olarak göreve getirilmiştir.

w

RECEP AKDAĞ KİMDİR?

8 Mayıs 1960 Erzurum doğumludur. İlk ve orta okulu Erzurum’da tamamlamıştır. Lisede ise Ankara’da Atatürk Lisesi'nde gitmiştir. Üniversitede tekrar Erzurum’a dönmüş ve Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirmiştir. Bu fakültede Çocuk Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmıştır. 1 yıl kadar Londra’da bulunup kan üzerine çalışma yapmıştır.

Türkiye’ye döndükten sonra aynı fakültede Baştabip Yardımcısı olarak görev almıştır. Eğitimini sürdüren ve 1999 yılında Profesör ünvanını alan Akdağ, Doktorluk mesleği konusunda ‘Yılın Makalesi’ temalı bir ödül de almıştır. Kendisi İnglizce biliyor ve evlidir. Akdağ’ın 6 çocuğu vardır.

KARİYERİ

Akdağ, 22, 23, 24. Dönemde Erzurum milletvekili olarak Meclis'teki konumunu korumuştur. 58, 59, 60, 61. Hükümette Sağlık Bakanı olarak görev aldı. 4 defa ard arda atanan ilk bakandır. Akdağ 65. Hükümette açıklanan kabinede de yine Sağlık Bakanı olarak göreve getirilmiştir.

Recep Akdağın oğlu, Hünkar Çayırında oba düğünü ile evlendiRecep Akdağ: Iraka insani yardım için hazırızRecep Akdağ şehir hastanelerini anlattı Sağlık Bakanı Recep Akdağ: Türkiyede her üç kişiden biri obez