Sümeyye Erdoğan kimdir

Sümeyye Erdoğan kimdir

Halkın oylarıyla seçilen ilk Cumhurbaşkanı olan T.C. 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan kimdir?

sümeyye-erdogan

Türkiye Cumhuriyeti 59, 60 ve 61. Türkiye Hükümeti Başbakanı ve şu anda da halkın oylarıyla ilk kez seçilen 12.Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan'ın dört çocuğundan birisidir. Babası Recep Tayyip Erdoğan ve annesi Emine Erdoğan'dır. Ahmet Burak, Necmettin Bilal ve Esra adlı kardeşleri vardır.

SOSYOLOJİ VE SİYASET OKUDU

Sümeyye Erdoğan 1985 yılında İstanbul'da doğdu. Kadıköy Yabancı Dil Ağırlıklı İmam Hatip Lisesi'nden sonra Indiana Üniversitesi Politika Çalışmaları bölümünde Lisans Eğitimini tamamladı. Lisans eğitiminden sonra Ürdün Üniversitesi'de Arapça eğitimi aldı. London School of Economics'te, Sosyal Politikalar Bölümü'nde, Stk'lar ve Kalkınma üzerine  Yüksek Lisans'ını tamamladı. Ankara'da Islam İşbirliği Teşkilatı'na bağlı Statistical, Economic and Social Training and Research Centre'da (SESRIC) uzman olarak çalıştı. Daha sonra, o dönem Başbakan olan babası Recep Tayyip Erdoğanın gönüllü siyasi danışmanlığı  ve AK Parti Genel Başkan danışmanlığı görevlerini yürüttü. Sümeyye Erdoğan Ağustos 2014 itibariyle bu görevlerinden ayrıldı. Halihazırda, Başkan Yardımcısı olduğu Kadın ve Demokrasi Derneği'nde çalışmalarına devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aliyev ile Akıncı SİHAyı imzaladıCumhurbaşkanı Erdoğan: Tıpkı Türkiye gibi Azerbaycan da bizim vatanımızCumhurbaşkanı Erdoğandan ekonomi mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan: Pek çok kez sindirilmek istendik