Vasip Şahin kimdir

Vasip Şahin kimdir

İstanbul Valisi olarak atanan Vasip Şahin kimdir?

1964 yılı Bayburt doğumlu olan Vasip Şahin, 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

İNGİLTERE'DE ARAŞTIRMALARDA BULUNDU

1986 yılı Haziran ayında Erzincan'da kaymakam adayı olarak göreve başladı. 1987 yılında bir yıl süre ile İngiltere'de inceleme ve araştırmalarda bulundu. Daha sonra sırasıyla; Kastamonu - Küre, Malatya - Pütürge ilçelerinde kaymakamlık, Muş Vali Yardımcılığı, Bolu - Mudurnu, Ankara - Kızılcahamam ilçelerinde kaymakamlık ve Düzce'de Vali Yardımcılığı yaptı.

BİRÇOK YERDE GÖREV ALDI

2003 yılında İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri ve Sivil Savunma Genel Müdürlüğü'nde Daire Başkanı olarak görevde bulunan Şahin, Eylül 2005 - Ağustos 2008 tarihleri arasında İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı, 5 Ağustos 2008 tarihinden itibaren ise İller İdaresi Genel Müdürü olarak görev yaptı.

2012'DE MALATYA VALİSİ OLDU

Şahin, 2010'un Mayıs ayında bir dönem Vali Yardımcılığı görevinde bulunduğu Düzce'ye Vali olarak atandı, 3 Ağustos 2012'de ise Malatya Valisi oldu.

İSTANBUL VALİSİ OLARAK ATANDI

Vasip Şahin son olarak 16 Eylül 2014 Tarihli ve 29121 Sayılı Resmi Gazete'de yer alan bilgiye göre İstanbul Valisi oldu. Şahin, evli ve üç çocuk babasıdır.

Nuri Şahin: En iyisi Cristiano RonaldoAdanada kazada şehit olan Burak Şahine vedaŞehitler Yusuf Avan ile Burak Şahin’e vedaSelami Şahinin oğlu Emirhan Şahin trafik kazası geçirdi