Veysel Eroğlu kimdir?

Veysel Eroğlu kimdir?

Günümüz hükümetinde Orman ve Su İşleri Bakanı olarak göreve getirilmiştir.

h

VEYSEL EROĞLU KİMDİR?

18 Ağustos 1948 Afyonkarahisar doğumludur. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nden mezun olmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi'nde ise doktorasını tamamlamıştır.

Hollanda’da eğitimi üzerine araştırmalar yapmış, 1984 yılında Doçent, 1991 yılında ise Profesör olmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İnşaat Fakültesi Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Kendisi evli ve 4 çocuk sahibidir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

KARİYERİ

Siyaset kariyerine ilk olarak Afyonkarahisar milletvekili seçilmiş ve meclise girmiştir. XXIII., XXIV.ve XXVI dönemlerde Afyonkarahisar’da seçilmiştir. XXV döneminde ise İzmir milletvekili olarak seçilmiş, 2007 yılında Çevre ve Orman Bakanlığı görevine getirilmiştir.

61. hükümette ise Orman ve Su işleri Bakanı olarak görev yapmıştır. Eroğlu, günümüz hükümetinde ise yine Orman ve Su İşleri Bakanı olarak göreve getirilmiştir.

Bakan Veysel Eroğlu Şehitler Tepesi’ndeVeysel Eroğlu: İsraile 3 tane yangın söndürme uçağı gönderdikVeysel Eroğlu annesini son yolculuğuna uğurladıVeysel Eroğlu: İstanbulun barajları tam dolu