Yağmur Atacan kimdir

Yağmur Atacan kimdir

Daha çok 'Doktorlar' dizisinin Hasan'ı olarak bilinen oyuncu Yağmur Atacan, kimdir?

1

19 Mayıs 1983, Gaziantep doğumlu olan Yağmur Atacan, Yugoslavya göçmeni bir ailenin çocuğudur. Yağmur Atacan, asker olan babasının tayinleri nedeniyle Gaziantep'te dünyaya geldi. Annesi diş hekimidir. Ünlü oyuncu eski manken Pınar Altuğ ile 2007 yılının Eylül ayında nişanlandılar ve 12 Nisan 2008'de dünya evine girdiler. Su adında bir kız çocukları bulunuyor.

EĞİTİM DURUMU VE KARİYERİ

İlkokulu Eskişehir'de okudu. Lise eğitimini Üsküdar Anadolu Lisesi'nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümündeki eğitimini bıraktı.

Yağmur Atacan, lise yıllarında ve 2002 yılında Canbaz isimli oyunda oynadığı "Bebeto" karakteriyle tiyatro sahnesinde yer aldı. Müzik yaşantısında profesyonel baterist olarak 2001, 2002, 2003, 2004, 2005 yıllarında Arkhé ve Hi-Jack gruplarında bulundu. 2006 yılının Ocak ayında başlayan ve halâ devam etmekte olan TRT televizyonunda "Ben İstersem" adlı programın sunuculuğunu yapmaktadır.27.01.2009 tarihinde eşi Pınar Altuğ'dan SU adını verdikleri kızı olmuştur.Okul hayatına Sanatta yeterlilik eğitimi alarak devam etmektedir. Ticaret hayatına atılmış ve tekne satmaktadır.

ROL ALDIĞI YAPIMLAR

Sınav Sinan, Nefes Nefese Barış, Doktorlar Hasan, Çılgın Dersane Timur, İlk Aşkım Serkan, Bir Dilim Aşk Taner, Lise Defteri Ali, Avanak Kuzenler Tankut

Pınar Altuğ ile Yağmur Atacanın doğum gününü dansı Yağmur Atacan kaza yaptı; köylüler yolu trafiğe kapattıSilahlı saldırıya uğrayan Yağmur Atacan emniyet ayrıldıYağmur Atacana silahlı saldırı