taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7045
Euro
7.2373
Altın
1618.86
Borsa
89568.53
Gram Altın
348.413
Bitcoin
46670.75

Brezilya'da amipleri hasta eden virüs bulundu

Bilim insanları, genleri bilinenlerden farklı bir virüs keşfetti.

AA |
Whatsapp ile paylaş

Brezilya'da amipleri hasta eden virüs bulundu

Brezilya'nın Belo Horizonte kentinde Pampulha yapay gölünden toplanan amiplerde keşfedilen "gizemli virüsün" genlerinin en az yüzde 90'ına, daha önceki viral çalışmalarda hiç rastlanmadığına işaret edildi.

GENLERİNİN YÜZDE 90'I BİLİNMİYOR

Independent'in haberinde, Brezilya'nın Belo Horizonte kentinde Pampulha yapay gölünden toplanan amiplerde keşfedilen "gizemli virüsün" genlerinin en az yüzde 90'ına, daha önceki viral çalışmalarda hiç rastlanmadığına işaret edildi.

Brezilya'da amipleri hasta eden virüs bulundu

YARAVİRÜS: AMİPLERİ ENFEKTE EDİYOR

Brezilya mitolojisinde su kraliçesi Yara'dan esinlenerek "Yaravirus" ismi verilen virüsün, amipleri enfekte ettiği bilinenlerden önemli ölçüde küçük olduğu belirtildi.

Virüsü keşfeden ekip, biyolojik çalışmaların yer aldığı bioRxiv sitesinde "Yaravirüs" için "şaşırtıcı kökene ve filojeniye sahip yeni nesil bir amip virüsü" ifadesini kullandı.

Minas Gerais Federal Üniversitesi'nde virolog Jonatas Abrahao, keşfin, virüsler hakkında daha bilinmesi gereken çok şey olduğunu gösterdiğini kaydetti. Abrahao, ekibiyle yeni virüsün yaşamsal özelliklerini araştırdıklarını söyledi.

Brezilya'da amipleri hasta eden virüs bulundu

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir