taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.838
6.5539
1271.79
95952.77
238.676

Buse Acar'ı arama çalışmaları sürüyor

Antalya'da yaşanan hortum felaketinde kaybolan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Buse Acar’ın annesi Ayla Acar, arama çalışmalarının 11'inci gününde ilk kez bölgeye geldi.

İHA | 03.02.2019 - 14:39..
Whatsapp ile paylaş

Sabahın erken saatlerinde Çamyuva Mahallesi sahiline gelen değişik kurumlara mensup arama kurtarma sualtı birimleri, birlikte dalış yaparak kayıp genç kızı aramaya başladı.

Buse Acar'ı arama çalışmaları sürüyor

İLK KEZ İZLEDİ

24 Ocak tarihinde yaşanan hortumda dereye sürüklenen aracın içinden son anda vatandaşlar tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırılan anne Ayla Acar ise taburcu olduktan sonra ilk kez arama çalışmalarının devam ettiği Çamyuva sahiline geldi.

Buse Acar'ı arama çalışmaları sürüyor

ARAÇ İÇERİSİNDEN İNMEDİ

Henüz tam olarak iyileşmediği için boynunda boyunluk bulunan anne, çalışmaları eşi Ahmet Acar ile birlikte bir aracın içinden izledi. Annenin endişeli bekleyişi sürerken; Sahil Güvenlik Komutanlığı, Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Deniz Polisi ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) dalgıçları, Çamyuva sahilini Ağva Deresi’nin denize döküldüğü yere yakın bir noktadan batı yönünde deniz altını tarayacaklar.

Buse Acar'ı arama çalışmaları sürüyor

EKİPLER İKİYE BÖLÜNECEK

Ekiplerin iki bölüme ayrılarak sabahtan öğlene kadar bir bölümünde, öğleden akşama kadar diğer bölümünde araştırma yapacağı öğrenildi. Bu işbirliği ve ortak koordinasyon sayesinde Buse’yi denizde arama çalışmalarının daha yoğun, aralıksız ve verimli şekilde yapılabileceği belirtiliyor.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir