Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
567.002
3.67%
20ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 20 C

  AB Sorumlu Komiseri: Türkiye AB'yi sevmiyor

  Rusya, Türkiye ve ABD’nin eşit derecede Avrupa Birliği’ni sevmediğini söyleyen Günther Oettinger, bu ülkelerin birlik üyesi ülkelerle ayrı ayrı iş yapmayı tercih ettiğini dile getirdi.
  • Detay Haber
  • 13.06.2019 - 19:38
  AB Sorumlu Komiseri: Türkiye AB'yi sevmiyor

  Avrupa Birliği (AB) Bütçe ve İnsan Kaynaklarından Sorumlu Komiseri Günther Oettinger, Rusya, Türkiye ve ABD’nin eşit derecede Avrupa Birliği’ni (AB) sevmediğini ve Brüksel’i teğet geçerek üye ülkelerle ayrı ayrı iş yapmayı tercih ettiğini söyledi.

  "HİÇBİRİ AB'Yİ SEVMİYOR"

  Bugün düzenlediği basın toplantısında konuşan Oettinger, "Rusya, Türkiye ve ABD’ye farklı davranıyoruz ama onların ortak özelliği var, aralarından hiçbiri AB’yi sevmiyor ve birlik üyesi ülkelerle ayrı ayrı iş yapmayı tercih ediyor. Ticaret ve Avrupa pazarı konularında örgüt olarak Avrupa Birliği ile konuşmaları gerektiğini net bir biçimde ortaya koymalıyız." dedi.

  "TRUMP'A SAYGILI OLMALIYIZ"

  Oettinger "Sayın Donald Trump’a gelince, yeni başkanlık süreci için güçlü bir aday. Büyük ihtimalle 4 yıl daha bu görevde kalacak. Bu nedenle biz onu kabul etmeli, ona saygılı olmalıyız ve idaresiyle yapıcı bir şekilde çalışmaya devam etmeliyiz." diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir