ABD Allah'a emanet

ABD Allah'a emanet

ABD kamuoyunda, başkanlık koltuğuna oturmasından bu yana Müslüman olduğu yönünde çıkan iddialarla mücadele eden Başkan Barack Obama, son röportajında inançlı bir Hıristiyan olduğunun altını çizdi.

"HER ŞEY TANRI'NIN KONTROLÜNDE"

Bugüne kadar defalarca Hıristiyan olduğunu söyleyen Obama, Washington Ulusal Katedral Dergisi'ne verdiği demeçte, Hıristiyan inancının kendisine belli bir bakış açısı ve güven verdiğini vurgularken, İncil'den alıntı yaparak, “Günün sonunda her şey Tanrı 'nın kontrolünde” dedi. Bazı Amerikalıların Müslüman olduğuna yönelik düşüncelerini değiştirmek için elinden fazla bir şey gelmediğini belirten Obama, “Üstlendiğim başkanlık görevi, insanları İsa 'ya olan inancım konusunda ikna etmemi içermiyor” diye konuştu. Obama bu konuda elinden gelen tek şeyin, Hıristiyan inancına uygun bir yaşam sürmesi olduğunu, bu da layıkıyla yerine getirmek için elinden geleni yaptığını sözlerine ekledi.

BAŞA BAŞ YARIŞ

ABD'de Associated Press (AP) haber ajansının GfK şirketiyle yaptığı kamuoyu araştırması, Başkan Obama ile Cumhuriyetçi rakibi Mitt Romney arasındaki başkanlık yarışının başa baş geçeceğini gösterdi. Ankete katılanların yüzde 47'si Demokrat Partili Obama ile yardımcısı Joe Biden ikilisini desteklediklerini bildirirken, yüzde 46'sı ise Romney ve seçilmesi halinde yardımcısı olacak Paul Ryan'a oy vereceklerini söyledi.