Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
581.652
-1.00%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  ABD Başkanı Obama Hindistan‘da

  Barack Obama, ziyaret için bulunduğu Hindistan'da Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına ve askeri geçit törenine katıldı.
  • 26.01.2015 - 14:10
  ABD Başkanı Obama Hindistan‘da

  obama

  ABD Başkanı Barack Obama, üç günlük resmi ziyaretinin ikinci gününde başkent Yeni Delhi'de düzenlenen törene, eşi Michelle ile katıldı. Hindistan Başbakanı Narendra Modi tarafından karşılanan Obama'ya binlerce Hintli sevgi gösterisinde bulundu.

  Devlet Başkanı Pranab Mukherjee'nin katıldığı ve renkli görüntülere sahne olan kutlamalarda, askeri geçit törenin ardından askeri jetler gösteri düzenledi. ABD Ulusal Güvenlik Konseyi'nin Twitter hesabında törenle ilgili yazılan mesajda, Hindistan ordusundan kadınların oluşturduğu bir birliğin de ilk kez yer aldığı Cumhuriyet Bayramı geçit töreninin "etkileyici" olduğu belirtildi.

  TÖRENE KATILAN İLK ABD BAŞKANI

  Barack Obama, Hindistan'daki Cumhuriyet Bayramı törenlerine katılan ilk ABD Başkanı oldu. Törenler sırasında 40 bin polis ve askerin görevlendirildiği bildirildi. Yeni Delhi hava sahası bu sırada iki saat süreyle ticari ve iş amaçlı uçuşlara kapatıldı.

  ABD Başkanı Obama Hindistan‘da #2

  ABD - HİNDİSTAN NÜKLEER ENERJİ ANLAŞMASI

  Dünyanın en büyük askeri malzeme ithalatçısı olan Hindistan kendi savunma sanayi ürünlerini üretmeyi amaçlıyor. ABD Başkanı Barack Obama, ABD ve Hindistan'ın sivil amaçlı nükleer enerji anlaşması konusunda "dönüm noktasına" ulaştıklarını söyledi.

  ABD Başkanı Obama Hindistan‘da #3

  HER YIL 26 OCAK'TA KUTLANIYOR

  15 Ağustos 1947'de bağımsızlığını kazanarak İngiliz sömürgeliğinden kurtulan Hindistan'da 26 Ocak 1950'de ilk anayasa kabul edildi. Bu nedenle, her yıl 26 Ocak Hindistan'da Cumhuriyet Bayramı olarak kutlanıyor.

  ABD Başkanı Obama Hindistan‘da -GALERİ

  ABD Başkanı Obama Hindistan‘da #4

  OBAMA'YA HİNDİSTAN'DA TEPKİ

  Hindistan'da kutlanan Cumhuriyet Bayramı törenlerine katılan ABD Başkanı Barack Obama'nın ülkede bulunmasına tepkiler de veriliyor. Hindistan'ın çeşitli bölgelerinde 'Katil Obama geri dön' pankartları açılıp Obama resimleri yakılıyor. Hindistan güvenlik güçleri olaylar karşısında geniş güvenlik önlemleri alıyor.

  ABD Başkanı Obama Hindistan‘da #5

  ABD Başkanı Obama Hindistan‘da #6

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir