Petrol
112.66
0.55%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.086
-2.86%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C
  ABD bombaladı Til Şeir Tepesi YPG'nin oldu

  ABD bombaladı Til Şeir Tepesi YPG'nin oldu

  Kobani’nin batısındaki Til Şeir tepesi koalisyon uçaklarının önceki günkü bombardımanı sonucu, PYD’nin (YPG) eline geçti.
  • 25.10.2014 - 12:49

  IRAK Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) tarafından gönderilmeleri onaylanan peşmerge gücünün Kobani’ye geçişinde kullanacağı Türk toprakları üzerindeki güzergâh değerlendirmeleri sürerken, IŞİD, Kobani’deki saldırılarını şiddetlendirdi. Bu gelişmenin ardından ABD’den şiddetli bir bombardıman geldi.

  ABD bombaladı Til Şeir Tepesi YPG nin oldu #1

  TİL ŞEİR YENİDEN YPG'NİN ELİNE GEÇTİ

  Kobani’nin dört kilometre batısındaki stratejik Til Şeir tepesinde dün sıcak saatler yaşandı. IŞİD, 14 Ekim’de Suriye’deki Kürt partisi PYD’nin silahlı kanadı YPG tarafından alınan Til Şeir tepesini ele geçirmek için taarruza geçti.

  ABD bombaladı Til Şeir Tepesi YPG'nin oldu İZLE

  ABD 5 BÜYÜK BOMBA ATTI

  Üç gün önce Kobani’nin batısındaki Cerablus’tan takviye alan IŞİD militanları, önceki gece tepeyi ele geçirdi. IŞİD’in tepeye bayrağını dikmesinin ardından koalisyon uçakları Til Şeir’e dün akşam 17.30 sıralarında beş büyük bomba bıraktı.

  ABD bombaladı Til Şeir Tepesi YPG nin oldu #2

  TÜRKİYE TARAFINDAN EVLERİN CAMLARI KIRILDI

  Görgü tanıklarına göre 39 gündür bölgede yaşanan çatışmalar süresince meydana gelen en büyük patlamalar, Türkiye tarafındaki evlerin bile camlarını kırdı. Tepe toz bulutu altında kaldı.

  Akşam saatlerinde YPG güçlerinin yeniden bölgede hakimiyet sağladı.

  ABD bombaladı Til Şeir Tepesi YPG nin oldu #3

  ABD’nin geçtiğimiz pazar günü YPG güçlerine attığı askeri ve tıbbi yardımların Til Şeir-Kobani arasındaki bölgeye düştüğü belirtiliyordu. Güneyden ve doğudan kent merkezine ilerlemeye çalışan IŞİD’e karşı YPG ve Özgür Suriye Ordusu güçleri Kobani batısında karşı saldırı başlattı. ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), dün saldırıların yeniden Kobani’ye yoğunlaştırıldığını doğruladı. Suriye ve Irak’ta örgüte karşı önceki gün ve dün toplam 15 hava saldırısı gerçekleştirildiğini, IŞİD’in elindeki petrol tesislerinin vurulduğunu açıkladı.

  ABD bombaladı Til Şeir Tepesi YPG nin oldu #4

  TÜRK TARAFINDAKİLER: "SABAHA KADAR UYUYAMIYORUZ"

  Til Şeir tepesinde süren çatışmalara 500 metre uzaklıkta bulunan 200 nüfuslu Yumurtalık köylüleri oldukça tedirgin. Gece süren yoğun çatışmalar nedeniyle korkudan hiçbir şey hissetmediğini söyleyen Azize Tülgen, silah seslerinin evlerinin odalarında yankılandığını ve sabaha kadar uyuyamadıklarını anlattı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir