Petrol
91.69
-0.70%
Euro
18.2742
0.16%
Dolar
17.9632
0.28%
Altın
1.021
-0.07%
Borsa
2941
0.94%
Bitcoin
424.377
-1.70%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  ABD bu katliamı konuşuyor - İzle

  ABD’de çiftliğinde mini hayvanat bahçesi oluşturan adam, önce tüm kafesleri açtı, sonra da intihar etti.
  • 21.10.2011 - 11:09
  ABD bu katliamı konuşuyor - İzle

  ABD bu katliamı konuşuyor - İzle #1

  Kafeslerinden kaçan çoğu yırtıcı hayvanlar bir türlü yakalanamayınca, kasaba şerifi ekibiyle silahına sarıldı: 18 Bengal kaplanı, 17 aslan, 6 siyah ayı, 2 boz ayı, 3 dağ aslanı ve 2 kurt öldürüldü.

  İNTİHAR ETMEDEN KAFESLERİ AÇTI

  ABD'de özel bir çiftlikten üç gün önce kaçan nadir vahşi hayvanları yakalamak için başlatılan operasyon katliamla sonuçlandı.

  Ohio eyaletindeki küçük Muskingum kasabasını iki gün boyunca diken üstünde tutan olay, kasaba dışındaki çiftliğinde küçük bir hayvanat bahçesi oluşturan Terry Thompson'ın (61), salı günü kendi silahıyla intihar etmeden önce, hayvanların kafesini açık bırakmasıyla başladı.

  İŞTE ABD'NİN KONUŞTUĞU O KATLİAM

  Kasaba şerifi, vahşi hayvan uzmanlarıyla, Bengal kaplanları ve aslanların da bulunduğu nesli tükenmeye yüz tutmuş hayvanları yakalamak için alarma geçti.

  Kasaba çevresi güvenlik kordonuna alınırken, yollara "Dikkat vahşi hayvan çıkabilir" yazan ışıklı levhalar kondu.

  BİR MAYMUN VİRÜSLÜ

  Hayvanları önce sakinleştirici iğnelerle durdurmaya çalışan ekipler, hayvanlar ürküp daha saldırgan hale gelince silahlarına sarılıp 48'ini öldürdü.

  Öldürülen hayvanların 18 Bengal kaplanı, 17 aslan, 6 siyah ayı, 2 boz ayı, 3 dağ aslanı ve 2 kurt olduğu açıklandı. İki babun maymunu bulunamazken, vahşi hayvan uzmanların maymunlardan birinin büyük ihtimalle Herpes B virüsü taşıdığı uyarısında bulundu.

  Kafeslerinden ayrılmadığı için hayatta kalan bir boz ayı iki leopar ve iki maymun ise Colombus hayvanat bahçesine gönderildi.

  ÇİFTLİK SAHİBİ SABIKALI

  Nadir vahşi hayvanların katliamı ABD'yi ayağa kaldırırken, hayvanları canlı yakalamak için yeterli tedbir alınmadığı iddiası eleştirilerin başında geliyor.

  Altı yıl önce hayvanlara kötü muameleden hapis yatan çiftlik sahibi Thompson'ın, kısa süre önce devletten hayvanların bakımı için para istediği, "Yoksa hayvanları serbest bırakırım" tehdidi savurduğu ortaya çıkınca, hayvanat bahçesi izinleri de tartışma konusu oldu.

  Hayvan hakları savunucuları bu büyük pazarın denetim altına alınması gerektiğini savunuyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir