Euro
10.0498
-0.09%
Dolar
8.5354
0.11%
Altın
481.77
0.26%
Borsa
1.418
0%
Bitcoin
405.249
0.70%
18ºC
İstanbul
Açık 18 C

  ABD Hazine Bakanı, iklim mücadelesi için özel sermayeyi seferber etme çağrısında bulundu

  ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, iklim değişikliğiyle mücadele için kalkınma bankalarının daha fazla sermayeyi harekete geçirme çağrısında bulundu.
  • AA
  • 23.07.2021 - 03:05
  ABD Hazine Bakanı, iklim mücadelesi için özel sermayeyi seferber etme çağrısında bulundu

  ABD Hazine Bakanlığından yapılan açıklamada, Bakan Janet Yellen'ın iklim finansmanını görüşmek üzere kalkınma bankalarının başkanları ve özel sektör temsilcileriyle bir araya geldiği bildirildi.

  BAKAN, SEFERBERLİK İÇİN ÇAĞRIDA BULUNDU

  Söz konusu toplantıya ABD Başkanı Joe Biden'ın İklim Özel Temsilcisi John Kerry'nin yanı sıra Afrika Kalkınma Bankası, Asya Kalkınma Bankası, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Amerikalılar Arası Kalkınma Bankası ile Dünya Bankası temsilcilerinin katıldığı belirtilen açıklamada, kalkınma bankalarının daha fazla özel sektör finansmanını harekete geçirmesinin yollarının ele alındığı ifade edildi.

  Açıklamada, Yellen'ın iklim değişikliğine yönelik özel sermaye seferberliğini en üst düzeye çıkarmak için söz konusu bankaların teşviklerini, yapılarını ve uygulamalarını değerlendirme çağrısında bulunduğu kaydedildi.

  Bakanlığın açıklamasında, Yellen'ın kalkınma bankalarını özellikle özel sektör operasyonlarıyla iklim uyumuna daha fazla odaklanmaları ve gelişmekte olan ülkeleri emisyon azaltma önlemlerini uygulamaları ile kritik ekosistemleri koruma konusunda desteklemek için teşvik ettiği bildirildi.

  ABD Hazine Bakanı, iklim mücadelesi için özel sermayeyi seferber etme çağrısında bulundu #1

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir