Petrol
114.23
2.80%
Euro
17.5554
0.49%
Dolar
16.3402
-0.15%
Altın
971.23
-0.36%
Borsa
2451
0.00%
Bitcoin
486.459
0.00%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C
  ABD Suriye'de IŞİD hedeflerini vurdu İZLE

  ABD Suriye'de IŞİD hedeflerini vurdu İZLE

  ABD, Suudi Arabistan, Ürdün, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin Suriye'deki Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) hedeflerini vurduğu belirtildi.
  • 23.09.2014 - 07:35

  ABD Suriye de IŞİD hedeflerini vurdu İZLE #1

  ABD'den, Irak'ın ardından Suriye'deki IŞİD hedeflerine yönelik operasyon geldi. ABD Savunma Bakanlığı'nın açıklamasına göre, operasyona Suudi Arabistan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün gibi Arap ülkeleri destek verdi. Şu ana kadar en az 20 noktanın vurulduğu operasyonda, insansız hava araçları ve avcı uçaklar kullanıldı.

  ABD Suriye'de IŞİD hedeflerini vurdu İZLE

  PENTAGON DOĞRULADI

  ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) operasyonu doğruladı. Bugün sabaha karşı başlatılan operasyonda örgütün Suriye'nin Rakka kentindeki karargahlarının hedef alındığı belirtiliyor.

  ABD Suriye de IŞİD hedeflerini vurdu İZLE #2

  Pentagon, IŞİD hedeflerinin avcı ve bombardıman uçakları ve Tomahawk füzeleriyle vurulduğunu duyururken, AP'nin haberine göre hedefler arasında, IŞİD'in Suriye'deki kontrol merkezleri, ikmal tesisleri, eğitim kampları ve diğer kritik noktalardaki lojistik yerler vardı. Ayrıca, haberde saldırıların bir kısmının örgütün Rakka'daki kumanda merkezine düzenlendiği belirtildi.

  ABD Suriye de IŞİD hedeflerini vurdu İZLE #3

  KONTROL NOKTALARI VURULDU

  Suriyeli kaynaklar da, Rakka'da örgüt militanlarının kullandıkları binalar ve kontrol noktalarının vurulduğunu belirtti. Ayrıca ABD, operasyonu önceden BM Temsilcisi aracılığıyla Şam yönetimine bildirdi. Suriye'deki bu operasyon, ABD ve müttefiklerinin, Suriye’deki IŞİD hedeflerine düzenlediği ilk operasyon olma özelliğini taşıyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir