Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
442.333
-0.12%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C

  ABD'de bir babadan ırkçı oğluna mektup

  Virginia'da ırkçı grubun yürüyüşüne katılan oğlunu tespit eden baba, nefreti bırakması çağrısında bulunan duygusal bir mektup kaleme aldı.
  • Ajanslar
  • 16.08.2017 - 03:06
  ABD'de bir babadan ırkçı oğluna mektup

  Ailece ırkçı ideolojisinden vazgeçene kadar oğlu Peter Tefft'i aralarına kabul etmeme kararı aldıklarını açıklayan baba Pearce Tefft, oğlunun ırkçı söylemleri evde öğrenmediğini vurguladı.

  "İYİLER SUSKUN KALINCA NAZİLER GÜÇ KAZANDI"

  Evlatlıktan reddettiği oğlunun ırkçıların yanında olması sebebiyle son derece üzgün olan Tefft, yerel bir gazetede yayımlanan mektubunda şunları kaleme aldı:

  "Oğlum bir keresinde bize, 'İfade özgürlüğüne inanmadığımız doğru değil, istediğinizi söyleyebilirsiniz. Zaten sizi fırına atacağız' demişti."

  "Peter, bedenlerimizi de fırına kürekle atmanız gerekecek. Lütfen oğlum, nefreti bırakın, herkesi kabul edin ve sevin."

  "Şimdiye kadar sessiz kaldık ve bu bir hataydı. Nazilerin güç kazanmasına iyi insanların susması sebep olmuştu, şimdi de iyi insanların suskunluğu Nazilere izin veriyor."

  "Oğlumun nefret dolu inançlarından vazgeçerek eve döndüğü gün, benim için bayram olacak."

  ABD de bir babadan ırkçı oğluna mektup #1

  "AİLEYE UTANÇ GETİRİYORSUN"

  Ailenin diğer üyeleri de kendisini 'faşist' olarak nitelendiren Peter Tefft'e tepki gösterirken, 30 yaşındaki adamdan soyadını değiştirmesini istiyorlar.

  Peter Tefft'in yeğeni Jacob Scott da Facebook hesabından, "Hesabımı Nazi amcam aracılığıyla buldunuz. Onunla hiçbir ilgim yok. Onu ve onun aşağılık Nazi ideolojisini reddediyorum. Bütün aile onu ve inançlarını kınıyoruz. Peter bu yazdıklarımı oku; çünkü bütün aileye büyük bir utanç getiriyorsun. Senin yüzünden ailemizden bazı kişilere sözlü tacizler başladı bile." diye yazarak amcasına tepkisini dile getirdi.

  ABD de bir babadan ırkçı oğluna mektup #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir