ABD'de kardeşi koronadan ölen kadının isyanı

ABD'de kız kardeşinin koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini belirten kadın, kardeşine solunum cihazına bağlandıktan ve bilincini kaybettikten sonra test yapılmaya karar verildiğini söyledi.

Kadın, kardeşinin yaşadığı süreci çektiği video ile anlatarak sosyal medyada paylaştı.

"ÖNCE BRONŞİT, SONRA ZATÜRRE, EN SON DA GRİP OLDUĞUNU SÖYLEDİLER"

Kardeşini koronavirüs nedeniyle öldüğünü ifade eden kadın, "Size nasıl olduğunu anlatayım. Kardeşim Manhattan'daki New York Presbyterian Hastanesi'ne gitti. İlk önce koronavirüs değil, bronşit olduğunu söylediler. Tekrar gitti ve sonra koronavirüs değil, zatürre olduğunu söylediler ve hala test yapılmamıştı. Koronavirüs değil, grip olduğunu söylediler." dedi. Kardeşinin yaşadığı duruma isyan eden kadın, "Solunum cihazına bağlandıktan ve bilincini kaybettikten sonra test yapmaya karar verdiler ve kız kardeşim öldü." ifadelerini kullandı.

ABD'de kardeşi koronadan ölen kadın, test yapılmamasına isyan etti ViDEO

"HERKESE YALAN SÖYLÜYORLAR"

ABD'li kadın, kardeşine test yapılmamasına tepki göstererek, "Zenginler, ünlüler, topçular, rapçiler, neden hepsinin korona virüs testine erişimi var? Neden biz çalışan ve zengin olmayan, ünlü olmayan insanlar teste ulaşamıyoruz? Hiçbir anlam ifade etmiyoruz. Tenimin rengi hiçbir şey ifade etmiyor. Bu salgın sırasında bir şey ifade eden tek şey para." diye konuştu.

ABD Başkanı Donald Trump yönetimine de tepki gösteren kadın, "New York'ta ölüyor olmamızın nedeni, televizyonlarda söyledikleri şeyleri yapmamaları. Herkese yalan söylüyorlar. Bu ülkeye yalan söylüyorlar, dünyaya yalan söylüyorlar. Salgın için yeterince şey yapmıyorlar. Sanki yayılmasını istiyorlar. New York'taki hastaneyi aradığımda aldığım tek yanıt, koronavirüs testi yapmadıkları oldu insanlar ölürken." dedi.

ABD'de kardeşi koronadan ölen kadının isyanı