Euro
10.378
0.58%
Dolar
8.8737
0.64%
Altın
494.77
-0.29%
Borsa
1.384
-0.57%
Bitcoin
373.400
-1.92%
18ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 18 C

  ABD'de Müslüman çifti öldüren katil not bıraktı

  ABD’nin California eyaletinde Müslüman bir çift evlerinde ölü bulundu.
  • Haber Merkezi
  • 28.04.2016 - 08:40
  ABD'de Müslüman çifti öldüren katil not bıraktı

  57 yaşındaki Shamima Rabbi ve 59 yaşındaki Golam Rabbi'den uzun süredir haber alamayan akrabaları, çiftin San Jose’deki evlerine gitti.

  Çiftin yakınları, kapısını açık olarak buldukları evde karı kocanın cansız bedeniyle karşılaştı.

  KATİL MESAJ BIRAKTI

  Bangladeş kökenli çiftin vurularak öldürüldüğünü belirten yetkililer, cesetlerin hemen yanında katil tarafından bırakıldığı düşünülen, "Kusura bakmayın, ilk cinayetim, acemiceydi" yazılı bir not bulduklarını açıkladı. Başka bir kaynaktan alınan bilgiye göre ise evin duvarında, "Senin gibi yalan söyleyemem. Onlara söylemeden birini sevemem" yazılarının bulunduğu öğrenildi. Polis, cinayete kurban giden Rabbi çiftinin ergenlik çağındaki oğlunu sorgu altına alırken, çiftin diğer oğlunun da sorgulanmak üzere arandığı bildirildi.

  "DUYARLI, CÖMERT İNSANLARDI"

  Biri mühendis diğeri muhasebeci olan çiftin, muhitlerinde tanınan insanlar oldukları ve uzun zamandır bölgede yaşadıkları öğrenildi. Olayın ardından çevre sakinleri tarafından Müslüman çiftin evi önüne çiçekler bırakılırken, San Jose Müslüman cemaati olayı şok edici olarak yorumladı.

  Rabbi çiftinin üyesi bulunduğu Evergreen İslam Merkezi üyelerinden Hasan Rahim, vefat eden çifti 30 yıldan fazla bir süredir tanıdığını belirterek, “Çevrelerine karşı duyarlı, cömert insanlardı. Böyle bir cinayete kurban gitmelerini anlamak mümkün değil. Bizim için büyük kayıp, çok üzgünüz.” şeklinde konuştu.

  ABD de Müslüman çifti öldüren katil not bıraktı #1

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir