Petrol
96.35
1.51%
Euro
18.2883
0.26%
Dolar
17.9354
0.13%
Altın
1.03
0.76%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
429.288
3.07%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  ABD'de öldürülen 3 Müslüman genç için anma töreni

  ABD'nin Kuzey Carolina eyaletinde önceki gün öldürülen 3 Müslüman genç için Chapel Hill kasabasındaki Kuzey Carolina Üniversitesi kampüsünde anma töreni düzenlendi.
  • AA
  • 12.02.2015 - 12:59
  ABD'de öldürülen 3 Müslüman genç için anma töreni

  abd

  ABD'de 23 yaşındaki Deah Shaddy Barakat, 21 yaşındaki eşi Yusor Muhammed ve 19 yaşındaki baldızı Razan Muhammed Abu-Salha, Kuzey Carolina Chapell Hill'deki evlerinde vurularak öldürülmüştü.

  SALDIRGAN TESLİM OLMUŞTU

  Olayın ardından 46 yaşındaki Craig Stephen Hicks, Barakat ile eşi ve baldızını öldürdüğünü itiraf ederek polise teslim olmuştu.

  TÖRENDEN GÖRÜNTÜLER

  ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

  Saldırının duyulması üniversite çevresinde ve kasabada yankı uyandırırken, akşam saatlerinde aralarında baba Nami Barakat ile anne Leyla Barakat’ın da bulunduğu, Kuzey Carolina Üniversitesi öğrencileri ve öğretim üyeleri ile Chapel Hill kasabası sakinlerinden oluşan yaklaşık bin kişi, üniversite yerleşkesi bahçesinde anma için toplandı.

  ABD de öldürülen 3 Müslüman genç için anma töreni #2

  MUMLAR YAKILDI

  Dev ekrana yeni evli çiftin düğün fotoğraflarının yansıtıldığı toplantıda Deah, Yusor ve Razan yerleşkede farklı noktalarda mumlar yakılarak anıldı. Mumların yakıldığı ağaçların etrafına "MuslimLivesMatter" (Müslümanların Hayatı Değerlidir), "EndIslamophobia" (Islamofobiyi durdurun), "RespectForMuslims"(Müslümanlara Saygı Gösterin) yazılı dövizler yerleştirildi.

  ABD'de öldürülen üç Müslüman genç için anma töreni İZLE

  CİNAYETİN İŞLENDİĞİ SOKAKTA HÜZÜN

  Cinayetin işlendiği Summerwalk Circle’da ise hüzün var. Barakat ailesinin evi karanlığa bürünürken, sokak kapısında komşular ile aileyi sevenler ve arkadaşları tarafından bırakılan çiçekler bulunuyor.

  ABD de öldürülen 3 Müslüman genç için anma töreni #3

  CENAZELERİ BUGÜN DEFNEDİLECEK

  Aralarında NBC, FoxNews gibi televizyonların da bulunduğu Amerikan medyasından birçok kanal sokaktan canlı yayın yapıyor. Komşuların evlerinden çıkmadığı gözlenirken, polis araçları belirli aralıklarla sokaktan geçiyor.
  Ölen üç gencin cenazeleri bugün Raleigh mescidinde kılınacak cenaze namazının ardından defnedilecek.

  ABD de öldürülen 3 Müslüman genç için anma töreni #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir