Petrol
98.48
1.11%
Euro
18.5726
0.86%
Dolar
17.9562
0.49%
Altın
1.037
0.72%
Borsa
2856
0.92%
Bitcoin
442.620
6.22%
26ºC
İstanbul
Bulutlu 26 C

  ABD'de öldürülen 3 Müslüman genç toprağa verildi

  ABD'de öldürülen 3 Müslüman üniversite öğrencisi toprağa verildi. Öğrencileri son yolculuğuna binlerce kişi uğurladı.
  • AA
  • 13.02.2015 - 10:54
  ABD'de öldürülen 3 Müslüman genç toprağa verildi

  ABD’nin Kuzey Carolina eyaletinde önceki gün silahlı saldırıda öldürülen 3 Müslüman gencin cenazesi, 6 bin kişinin katılımıyla kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

  ABD'de öldürülen 3 Müslüman genç toprağa verildi

  ABD de öldürülen 3 Müslüman genç toprağa verildi #1

  AİLELER TAZİYELERİ KABUL ETTİ

  Komşuları Craig Stephen Hicks tarafından silahla vurularak öldürülen 23 yaşındaki diş hekimliği öğrencisi Deah Barakat, 21 yaşındaki eşi Yusor Muhammed Ebu Salha ve 19 yaşındaki baldızı Razan Muhammed Ebu Salha’nın cenazeleri öğle saatlerinde Raleigh İslam Derneği mescidine getirildi.

  ABD de öldürülen 3 Müslüman genç toprağa verildi #2

  Derneğin bahçesinde Deah’ın babası Nami Barakat ile anne Leyla Barakat ve Salha kardeşlerin babası Muhammed Ebu Salha taziye dileğinde bulunanlara sarılarak göz yaşı döktü.

  CENAZE NAMAZI FUTBOL SAHASINDA KILINDI

  Kurbanların cenazeleri daha sonra tekbirler eşliğinde cenaze namazı için Method Road Futbol Kompleksi’nin sahasına taşındı. Cenaze namazına kurbanların yakınlarının yanı sıra Kuzey Carolina Üniversitesi öğrencileri, Chapel Hill kasabası sakinleri ve Amerika’daki Müslüman sivil toplum kuruluşlarının da aralarında bulunduğu 6 bine yakın kişi katıldı.

  ABD de öldürülen 3 Müslüman genç toprağa verildi #3

  Kılınan öğle namazının ardından Deah Barakat ile Salha kardeşlerin cenaze namazları kılındı. Naaşlar daha sonra tekbirler eşliğinde cenaze araçlarına taşınarak defnedilmek üzere Raleigh İslam Derneği Kabristanı’na götürüldü.

  ABD de öldürülen 3 Müslüman genç toprağa verildi #4

  YENİ EVLENMİŞLERDİ

  Geçen kasım ayında evlenen diş hekimliği öğrencisi Deah Barakat ile eşi Yusor Muhammed Ebu Salha ve baldızı Razan Muhammed Kuzey Carolina’da Chapel Hill kasabasındaki Summerwalk Circle'da bulunan evlerinde başlarına ateş edilerek öldürülmüştü. Türkiye’deki Suriyeli mülteciler için yardım kampanyası başlatan kurbanlardan Barakat, bu yaz da Türkiye’ye giderek mülteci çocukların dişlerini tedavi etmeyi planlıyordu.

  ABD de öldürülen 3 Müslüman genç toprağa verildi #5

  NEFRET CİNAYETİ

  Cinayetten sonra teslim olan katil zanlısı Craig Stephen Hicks'in sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarda kendini "ateist" olarak tanımlaması ve din karşıtı söylemlerde bulunmasının ardından cinayet, dünya çapında yankı bulmuş, dünyanın farklı yerlerinde yaşayan Müslüman topluluklar cinayetleri kınayarak, bunun bir nefret suçu olduğunu belirtmişlerdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir