Petrol
109.78
0.62%
Euro
17.5293
-1.67%
Dolar
16.5794
-1.81%
Altın
978.79
-1.34%
Borsa
2554
0.00%
Bitcoin
351.525
-2.88%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  ABD'de öldürülen polis memurları için anma töreni

  ABD'nin New York kentinde siyahi genç tarafından dün öldürülen 2 polis memurunun saldırıya uğradığı yerde anma noktası oluşturuldu.
  • 22.12.2014 - 08:55
  ABD'de öldürülen polis memurları için anma töreni

  abd

  New York'un Brooklyn ilçesinde dün New York Polis Teşkilatı'na (NYPD) bağlı polis aracına düzenlenen saldırıda iki polis ağır yaralı olarak kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybetmiş, siyahi genç İsmail Brinsley'in ise saldırıdan sonra intihar ettiği bildirilmişti.

  ANMA NOKTASI OLUŞTURULDU

  Yaşanan olayların ardından, polis memurları Wenjian Liu ve Rafael Ramos'un saldırıya uğradığı yerde anma noktası oluşturuldu. Brookyln'in Bedford-Stuyvesant bölgesinde Myrtle ve Tompkins Caddesi'nin kesiştiği yerdeki anma noktasında çok sayıda Amerikalı mumlar yaktı, çiçekler, armalar ve oyuncaklar bıraktı.

  TÖRENDEN GÖRÜNTÜLER

  NEW YORK'TA BAYRAKLAR YARIYA İNDİRİLDİ

  Duygulu anlara sahne olan olay yeri yakınlarında bir polis ekibinin de nöbet tuttuğu gözlendi. New York'ta eyalet genelinde olay nedeniyle bayraklar yarıya indirildi.

  ABD de öldürülen polis memurları için anma töreni #2

  BELEDİYE BAŞKANI'NA TEPKİ

  Öte yandan New York polisi arasında Belediye Başkanı Bill de Blasio'ya yönelik tepkiler artıyor. New York'ta siyahi Eric Garner'ın polis tarafından göz altına alınırken öldürülmesine ilişkin protestolar sırasında, de Blasio'nun yaptığı konuşmaları hatırlatan New York Polis sendikası, polislere düzenlenen suikastten de Blasio'yu sorumlu tuttu. Eşi siyahi olan de Blasio, New York'ta düzenlenen büyük gösteriler sırasında yaptığı açıklamada, kendi çocuğunu da polislere karşı dikkatli olması konusunda uyardığını söylemişti. Bazı polisler, de Blasio'ya arkalarını dönerek tepki gösterdi.

  SİYAHİ GENCİN SABIKASI KABARIK

  İki polisi öldüren siyahi genç İsmail Brinsley'in çeşitli suçlardan sabıkası olduğu ve psikolojik tedavi de gördüğü bildirildi. Brinsley'in Georgia ve Ohio eyaletlerinde 19 kez tutuklandığı ve iki yıl cezaevinde kaldığı kaydedildi. Polis, bir dönem psikolojik tedavi gören Brinsley'in kalıcı bir ruh hastalığı olup olmadığını da inceliyor.

  ABD de öldürülen polis memurları için anma töreni #3

  ABD de öldürülen polis memurları için anma töreni #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir