Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.417
0%
Bitcoin
491.081
2.31%
5ºC
İstanbul
Açık 5 C

  ABD'den ÖSO ve Türkiye'ye teşekkür

  ABD, Dabık köyünün muhalifler tarafından ele geçirilmesini memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.
  • AA
  • 17.10.2016 - 01:41
  ABD'den ÖSO ve Türkiye'ye teşekkür

  ABD den ÖSO ve Türkiye ye teşekkür #1

  ABD Savunma Bakanı Asthon Carter, konuya ilişkin yazılı açıklamasında, "Müttefikimiz Türkiye ve uluslararası koalisyon tarafından Dabık köyünün DEAŞ'tan Suriyeli muhalifler tarafından kurtarıldığına dair haberleri memnuniyetle karşılıyorum." ifadesini kullandı.

  DAEŞ'LE MÜCADELEDE İVME KAZANDIRDI

  Dabık'ın DEAŞ için stratejik öneme sahip olduğunu, örgütün burada büyük zulümlere imza attığını ve İngilizce dergisine bu bölgenin adını verdiğini hatırlatan Carter, şunları kaydetti: "Dabık'ın kurtarılması, DEAŞ'ın kalıcı bir yenilgiye uğratılması için Suriye'de mücadeleye yeni bir ivme kazandırmıştır. Dabık'ı özgürleştirmek için savaşan Suriyelilere ve müttefikimiz Türkiye'ye bu operasyon sırasındaki yakın iş birlikleri için bir kez daha teşekkür ediyorum."

  DABIK'IN SEMBOLİK ÖNEMİ VAR

  TSK tarafından desteklenen Özgür Suriye Ordusu, Suriye'de Dabık köyü ve Soran beldesini DEAŞ'tan almıştı. DEAŞ'ın bir yayın organına adını veren Dabık, örgüt için sembolik öneme sahip. Örgüt, Dabık'ta "Müslüman olmadığına inandığı güçler" ile yapacağı savaşla "kıyamet"in başlayacağına inanıyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir