Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
381.498
-2.17%
18ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 18 C

  ABD'den Türkiye'ye yanındayız mesajı

  Beyaz Saray Sözcüsü Carney, ABD'nin Suriye konusunda Türkiye'nin yanında olduğunu vurgulayan bir açıklama yaptı.
  • 11.10.2012 - 08:29
  ABD'den Türkiye'ye yanındayız mesajı

  ABD den Türkiye ye yanındayız mesajı #1

  Beyaz Saray Sözcüsü Jay Carney, günlük basın toplantısında, Suriye'den atılan top mermisinin Türkiye'ye düşmesinin ardından iki ülke arasında son dönemde yaşanan gelişmelere ilişkin soru üzerine, ABD olarak Türkiye'nin yanında durduklarını söyledi. 

  OLASI BİR SALDIRI KABUL EDİLEMEZ

  NATO'nun Türkiye'nin yanındaki konumunu vurgulayan Carney, Suriye ordusunun Türkiye'nin egemenliğine yapacağı olası bir saldırının kabul edilemeyeceğini söyledi.

  ESAD ÜLKEDE KONTROLÜNÜ KAYBETTİ

  Suriye'nin sınır boyunca provokatif eylemleri durdurma ve Türkiye'nin egemenlik hakkına saygı göstermekle yükümlü olduğunu belirten Carney, şunları kaydetti: ''Beşşar Esed, Suriye halkına önderlik etmede tüm meşruiyetini uzun süredir kaybetti ve Esed rejimi, Suriye'deki kontrolünü koruma noktasında zorlanıyor. Suriye Hükümeti, artık çatışmaların olmadığı şehirler dahil, ülkenin büyük bir alanında kontrolünü kaybetti.

  (Hükümetten) Ayrılmalar devam ediyor ve ekonomi görülmemiş baskı altında. NATO olarak açıkça ortaya koyduk ki Suriye ordusunca Türkiye'nin egemenliğine saldırı kabul edilemez. Müttefikimiz Türkiye'nin yanında duruyoruz.''

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir