Euro
15.3739
-0.98%
Dolar
13.0478
-4.56%
Altın
751.76
-3.47%
Borsa
1.81
0%
Bitcoin
760.388
4.34%
5ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 5 C
  AB'den Türkiye'ye: Sınırda bekleyen mültecileri alın

  AB'den Türkiye'ye: Sınırda bekleyen mültecileri alın

  AB Komşuluk Politikası ve Genişlemeden Sorumlu Komiseri Johannes Hahn, 2.5 milyon Suriyeliyi barındıran Türkiye’ye mülteci çağrısı yaptı.
  • Ajanslar
  • 06.02.2016 - 16:47

  AB den Türkiye ye: Sınırda bekleyen mültecileri alın #1

  AB dışişleri bakanları toplantısına katılmak üzere Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da bulunan Avusturyalı siyasetçi açıklamasında, Türkiye’nin Halep'teki gelişmeler üzerine Suriye’den kaçan mültecileri alması gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

  "SINIR KAPILARI AÇILMALI"

  “Bu mültecilerin Türkiye’ye alınması gerekir çünkü Cenevre sözleşmesi hala geçerli. Türkiye, Kilis ve Öncüpınar sınır kapılarını kapadı. Bu, doğru değil. Rus hava saldırısı sırasında 40 bin sivil Suriyeli bu hudut kapılarında Türkiye’ye girebilmek için beklemektedir. Bu arada Türk Başbakanı Ahmet Davutoğlu Londra’da bu mültecilerin Türkiye’ye alınması için gerekli talimatı vereceğini söyledi. Şimdi bu mültecilerin bir an önce Türkiye’ye alınmasını bekliyoruz.”

  AB den Türkiye ye: Sınırda bekleyen mültecileri alın #2

  Öte yandan, AB Dışilişkiler ve Güvenlik Politikasından Sorumlu Komiseri Federica Mogherini, "Avrupa Birliği’nin Türkiye’ye sağladığı destek, Ankara’nın sığınma talebinde bulunan insanları koruyup onlara ev sahipliği yapmasını güvence altına almayı amaçlıyor” dedi.

  ALMANLARIN 3'TE 1'İ SIĞINMACILARI "VURUN" DİYOR

  Aşırı sağcı ve göçmen karşıtı Almanya için Alternatif (AfD) partisinin lideri Frauke Petry’nin, Emniyet güçlerinin ülkeye yasadışı yollardan girmeye çalışan sığınmacıların üzerine gerekirse ateş açmasının yerinde olacağını açıklaması Almanya’da tepkilere yol açmıştı.

  Ancak yapılan bir kamuoyu araştırması, AfD liderinin yalnız olmadığını ortaya koydu. Araştırmaya göre; Almanların yaklaşık 3‘te 1‘i silahsız sığınmacıların üzerine gerekirse ateş açılmasından yana görüş belirtti.

  AB den Türkiye ye: Sınırda bekleyen mültecileri alın #3

  (Almanya için Alternatif partisinin lideri Frauke Petry)

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir