Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.720
2.09%
28ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 28 C

  ABD'li keskin nişancıdan korkunç itiraf

  ABD'nin Irak'ı işgalinde bölgede görev yapan keskin nişancı korkunç bir itirafta bulundu.
  • 04.01.2012 - 08:59
  ABD'li keskin nişancıdan korkunç itiraf

  ABD li keskin nişancıdan korkunç itiraf #1

  Amerikalı asker Chirs Kyle, Irak'ta direnişin en yoğun yaşandığı bölgelerde 255 kişiyi öldürdüğünü iddia etti. Iraklılar'ın başına ödül koyduğu sniper, itiraflarını kitap haline getirmiş.

  RAMADİ ŞEYTANI

  ABD'nin Irak'ı işgali süresince 4 kez görev yapan Amerikan askeri Chris Kyle'ın 255 kişiyi bizzat öldürdüğünü iddia etmesi tartışmalara neden oldu. Keskin nişancı olarak gözünü kırpmadan Iraklıları vurduğunu anlatan Kyle'ın, silahlarıyla çekilmiş fotoğrafları da yayımlandı. İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, Irak'ta direnişin en yoğun yaşandığı bölge olan Ramadi'de görev yapan ve keskin nişancı olarak Iraklı direnişçileri hedef seçen Kyle'a "Ramadi Şeytanı" adı verilmişti.

  TECRÜBELERİNİ KİTABINDA ANLATTI

  Uzun bir süre kimliği ortaya çıkarılamayan ABD Donanması mensubu Kyle'ın başına Iraklılar 20 bin dolar ödül koymuştu. Daily Mail'e konuşan Kyle, Amerikan Deniz Kuvvetleri'ne katılmadan önce iyi bir nişancı olduğunun farkına varamadığını, ancak ordudaki aktif görevi sırasında bu yeteneğini keşfederek, Iraklı direnişçilerin ortadan kaldırılmasında kullandığını açıkladı. Chris Kyle, "Çocukken babamla geyik avına çıkıyorduk. Nişan almayı ve hedefimi isabetle vurabilmeyi babamdan öğrendim" dedi.

  Şimdiden, ABD tarihinin en çok insan öldüren keskin nişancısı olarak tarihe geçen Chris Kyle tecrübelerini anlattığı bir kitap da yayımladı. Kyle, "Amerikan Sniper" adlı kitapta en ünlü atışını da gururla anlattı. Irak'ın başkenti Bağdat'ın Sadr bölgesinde, ABD askeri konvoyunu hedef alan bir intihar bombacısını 920 metreden vurduğunu kaydeden Kyle, sadece Felluce kentinde 40 kişiyi öldürdüğünü belirtti. Kitaba göre, Kyle, keskin nişancılık deneyimi sırasında yalnızca bir defa, bir kadını öldürürken tereddüt ettiğini de itiraf ediyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir