Petrol
88.03
-0.02%
Euro
18.139
0.66%
Dolar
18.4927
-0.14%
Altın
987.67
0.02%
Borsa
3147
0.00%
Bitcoin
361.098
-0.57%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Alman gazeteci Ulfkotte: CIA haberleri çarpıtıyor

  Ortadoğu uzmanı Alman gazeteci Ulfkotte, dünyaya yön veren haberlerin CIA tarafından yaptırıldığını açıkladı.
  • 05.11.2014 - 06:29
  Alman gazeteci Ulfkotte: CIA haberleri çarpıtıyor

  Udo Ulfkotte

  Russia Today TV'ye konuşan Frankfurter Allgemeine Zeitung’un eski editörü Udo Ulfkotte, dünya gündemine yön veren önemli televizyon kanalları ve gazetelerin yaptığı haberlerin CIA tarafından çarpıtılıp yönlendirildiğini söyledi.

  "ABD YANLISI HABERLERİMDE CIA'DAN YARDIM GÖRDÜM"

  Ulfkotte'nin açıklamaları şöyle:

  "Oklahoma beni, Amerika yanlısı haberler yaptığım için ‘Onur Vatandaşı’ ilan etmişti. Amerika yanlısı haberlerimde de hep CIA tarafından yardım gördüm."

  "BND CIA TARAFINDAN KURULMUŞTUR"

  "Alman Gizli Servisi BND, CIA tarafından kurulmuştur. Bu beyler, Frankfurt’a Frankfurter Allgemeine için bana Kaddafi ve Libya üzerine bir haber yazdırmak için geldiler. Kaddafi’ye yönelik hiçbir bilgim olmamasına rağmen haberi yaptım. Ama bana her şeyi verdiler, sonuçta onların hazırladığı haberin altına sadece benim adımın konması gerekiyordu, tamamıyla BND’nin eseri bir haberdi. Buna gazetecilik diyebilir misiniz? Gizli servislerin haberin tamamını yazdığı bir gazetecilik?"

  Alman gazeteci Ulfkotte: CIA haberleri çarpıtıyor #2

  "KADDAFİ'NİN OLMAYAN KİMYASALLARINI HABER YAPTIM"

  "Kaddafi’nin Rabtha’da kimyasal gaz üretimi için fabrika kurmasına yönelik bir haberdi. Bu haber Frankfurter Allgemeine’da çıktıktan sonra tüm dünyanın televizyon ve gazetelerinde de yer aldı. Büyük ihtimalle böyle bir fabrika hiç olmamıştı. Tabii hangi haberin yer alıp hangi haberin almayacağına gizli servistekiler karar verdikten sonra özgür gazetecilik olmuyor."


  Görüş Bildir