Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
589.499
-1.11%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C

  Alman kadın doğumunda bebeğini karnından kendisi çıkardı

  Almanya'da bir klinikte sezaryenle doğum yapan bir anne, bebeğini karnından kendisi çıkardı.
  • Ajanslar
  • 03.06.2015 - 15:26
  Alman kadın doğumunda bebeğini karnından kendisi çıkardı

  Alman kadın doğumunda bebeğini karnından kendisi çıkardı #1

  Alman gazete Bild'in internet sayfasında yer verdiği bir habere göre, Hannover yakınlarında bulunan Bad Öynhausen kasabasındaki Kadın Doğum Kliniği'nde, yeni bir doğum yönteminin denendiği belirtildi.

  BEBEĞİNİ KENDİ ÇIKARDI

  Haberde, söz konusu doğum yönteminin ilk kez Avustralya'da gerçekleştirildiği ve Bad Öynhausen Kadın Doğum Kliniği'nin başhekimi Dr. Manfred Schmitt'in de bunu Almanya'ya taşıyabilmek için uzun süredir plan yaptığı kaydedildi. Klinikte doğum vakti gelen 30 yaşındaki Alman anne Oxana Kaiser'in, Dr. Manfred Schmitt ve ekibinin yardımcı olduğu sezaryen doğumla bebeğini karnından çekip çıkarması kameralarla görüntülendi.

  DOĞUM YARIM SAAT SÜRDÜ

  İlk çocuğunu sezaryenle, diğer üçünü de normal doğumla dünyaya getiren anne Oxana Kaiser, Almanya'da ilk kez denenen yöntemle 4.100 gr. ve 57 cm. boyunda bir erkek çocuk dünyaya getirdi. Doğum için belden aşağısı narkozla uyuşturulan annenin, Dr. Manfred Schmitt ve ekibinin gözetiminde, başarıyla bebeğini iki eliyle tutarak karnından çekip çıkardığı belirtildi. Alman basınına haber olan doğumun, yarım saatlik bir zaman diliminde gerçekleştirildiği, anne ve bebeğinin de sağlık durumlarının iyi olduğu kaydedildi.

  Alman kadın doğumunda bebeğini karnından kendisi çıkardı #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir