Petrol
94.66
0.57%
Euro
18.2413
-0.72%
Dolar
17.9122
0.02%
Altın
1.022
-0.85%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
417.577
0.41%
29ºC
İstanbul
Çok bulutlu 29 C
  Alman Schulz yine Türkiye'yi diline doladı

  Alman Schulz yine Türkiye'yi diline doladı

  Alman Hükümeti seyahat uyarısıyla ilgili henüz açıklama yapmazken, Alman muhalefet lideri Schulz tepki gösterdi.
  • Haber Merkezi
  • 10.09.2017 - 14:00

  qweqwe

  Almanya'da parlamento seçimlerinde artık son viraja girildi. Seçime iki hafta kala sürekli diline Türkiye'yi dolayan Alman siyasetçilere sert tepki Türkiye'den geldi. Dışişleri Bakanlığı Türk vatandaşların Almanya'ya gitmemesi konusunda seyahat uyarısında bulundu.

  SOSYAL DEMOKRAT SCHULZ KÖPÜRDÜ

  Alman hükümeti, Türkiye Dışişleri Bakanlığı'nın Almanya'ya yönelik yayınladığı seyahat uyarısıyla ilgili henüz açıklama yapmazken, Sosyal Demokrat Parti lideri Martin Schulz açıklamaya sert tepki gösterdi.

  Alman Schulz yine Türkiye yi diline doladı #2

  Sosyal Demokrat Parti (SPD) başbakan adayı Martin Schulz, Ankara'yı seyahat uyarısı nedeniyle "Ankara'daki hükümet ölçüyü kaçırıyor. Almanya ve Türkiye arasındaki ilişkiler Ankara'nın sistematik bir şekilde yürütmeye çalıştığı gibi olmamalıdır." şeklinde konuştu.

  "TÜRKİYE ALMANYA'YI AŞAĞILIYOR"

  Başbakan adayı Schulz durumun mevcut haliyle devam etmesi durumunda "Almanya, Türkiye'den aşağılamayı kabul edecek bir ülke değildir." ifadelerini kullandı. SPD lideri, Türkiye'nin kabul edilemez ve tehlikeli bir biçimde, uluslararası ilişkilerin ve Avrupa'nın tüm ilkelerinden uzaklaştığını söylerken, Türk hükümetini bu yolu bırakıp yapıcı işbirliğine dönmeye çağırdı. ​

  Alman Schulz yine Türkiye yi diline doladı #3

  TERÖRİSTLERİN AVRUPA'DAKİ YUVASI: ALMANYA

  15 temmuz hain darbe girişimi sonrasında herşey alenen ortaya çıktı. Çeşitli bahanelerle geçmişte Almanya'da barınan teröristlerin iadesini gerçekleştirmeyen Berlin yönetimi, 15 temmuzdan sonra da aleni bir şekilde başta firari vatan hainlerinden Zekeriya Öz olmak üzere çok sayıda teröristi ülkelerinde barındırıyor, besleyip himaye ediyor.

  Türkiye'nin, içinde ajanlık faaliyetlerinde bulunan bir takım gazeteci kılıklı kişileri gözaltına almasına öfkelenen Almanya krizi bu noktaya çıkartmış hatta Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı dillerine dolayarak potansiyel oyları kendilerine çevirmeye çalışmışlardı.

  Alman Schulz yine Türkiye yi diline doladı #4

  Son olarak Türkiye'nin, vatandaşlarına seyahat uyarısında bulundu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir