Euro
10.7907
-0.33%
Dolar
9.2501
-0.48%
Altın
529.22
0.11%
Borsa
1.433
0.2%
Bitcoin
614.390
6.14%
16ºC
İstanbul
Güneşli 16 C

  Almanya'da ikinci Tuğçe vakası

  Türk genci Burkan İlhan, Almanya’da dövülerek öldürülen Tuğçe’nin başına gelenlerin benzerini yaşadı.
  • 23.01.2015 - 07:32
  Almanya'da ikinci Tuğçe vakası

  Almanya da ikinci Tuğçe vakası #1

  Burkan İlhan adlı genç, ailesi ile birlikte evinin eşyalarını taşırken, aynı sokakta bazı kişiler tarafından tartaklanan bir baba ve oğula yardım etti. Burkan’ın müdahalesiyle olay yatıştı. Ancak baba-oğula sataşan saldırganlar birkaç dakika sonra 15 kişilik bir grup ile birlikte geri döndü. 22 yaşındaki Burkan’a saldıran grup, demir sopalarla kafasına ve vücuduna defalarca vurarak genç adamı komaya soktu. Saldırganlar kaçarak olay yerinden uzaklaşırken, Burkan da hastaneye kaldırıldı.

  Almanya da ikinci Tuğçe vakası #2

  "PİŞMAN DEĞİLİM"

  Bir süre komada tutulan, kafatasındaki kırıklar için defalarca ameliyat edilen ve kırılan kafatası nedeniyle kafa derisinin altına demir bir levha yerleştirilen Burkan İlhan, kendisine saldıran kişilerin kim olduğu konusunda hiçbir fikri olmadığını belirterek polisin olayla ilgili soruşturma başlattığını anlattı. Sokağındaki olaya müdahale ettiği için pişman olmadığını kaydeden Burkan, “Baba ve oğula yardım ettiğim için pişman değilim. Yine olsa yine yardım ederdim” dedi. Alman gazeteleri Burkan’ı da tıpkı Tuğçe gibi kahraman ilan etti.

  TUĞÇE'NİN ADI KÖPRÜYE VERİLMİŞTİ

  Almanya’da doğup büyüyen Tuğçe Albayrak, 15 Kasım 2014’te çalıştığı restoranda tacize uğrayan 2 Alman genç kızı korumak isterken bir Boşnak genci tarafından darp edildi. Başına ağır darbeler alan ve komaya giren Tuğçe, 28 Kasım’da 23. yaş gününde yaşamını yitirdi. Tuğçe’nin adı, yaşadığı Offenbach’ın yakınlarında, Ren Nehri üzerindeki bir köprüye verildi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir