Petrol
114.03
0.20%
Euro
17.3707
-1.04%
Dolar
16.64
-0.25%
Altın
971.62
-0.46%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
336.798
-3.41%
27ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 27 C
  Almanya'da terminatör polis yasası meclisten geçti

  Almanya'da terminatör polis yasası meclisten geçti

  Bavyera eyaletinde polislere sınırsız yetki sağlayan yasa, meclisten geçti. Yasa, polise “potansiyel tehlike” durumunda müdahale yetkisi tanıyor.
  • Haber Merkezi
  • 16.05.2018 - 15:26

  Almanya'nın Bavyera eyaletinde Polis Yasası'nda yapılan yeni düzenlemelere yönelik tepkiler sürüyor. Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) partisinin, muhalefetin tüm eleştirilerine rağmen eyalet meclisinden geçirmeyi başardığı yasa, polislere kapsamlı yetkiler tanıyor.

  Almanya da terminatör polis yasası meclisten geçti #1

  MECLİS ONAYLADI

  Eyalet meclisinde Salı akşamı 67'ye karşı 89 oyla kabul edilen Polis Yasası polislerin müdahale etme hızından, DNA taramasına ve üniformalara yerleştirilen vücut kamerasının kullanma kapsamının genişletilmesine kadar birçok tartışmalı nokta içeriyor.

  Almanya da terminatör polis yasası meclisten geçti #2

  TARTIŞMALI POLİS YASASI

  Polis Yasası'ndaki düzenlemeler, mevcut yasanın Avrupa veri koruma standardına ve Federal Emniyet Teşkilatı Yasası’na uyumlu hale getirilmesi kapsamında hayata geçirildi. Ancak yasayı eleştirenler, diğer eyaletlerde polis yasasında yapılan değişikliklerle karşılaştırıldığında Bavyera'da meclisten geçen Polis Yasası'nın İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana polise en sert yetkileri tanıdığını belirtiyor.

  Almanya da terminatör polis yasası meclisten geçti #3

  POLİSE TERMİNATÖR YETKİLERİ

  Polis Yasası, Bavyera güvenlik güçlerine sınırsız imkanlar veriyor. Şüphelilerin DNA izlerini inceleyebilme, vücut kamerası kullanımı, keyfi ortam dinlemeleri, kişisel verilere izinsiz erişim ve el bombası taşıma gibi çok sayıda yetkilerin kolayca kullanımına olanak sağlıyor.

  Almanya da terminatör polis yasası meclisten geçti #4

  Almanya da terminatör polis yasası meclisten geçti #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir